Bağlar'da yetiştirme yurdu da karakol yapılmak için yıkıldı iddiası

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'nde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na ait yurt yıkılarak karakola dönüştürüleceği öne sürüldü

Bağlar'da yetiştirme yurdu da karakol yapılmak için yıkıldı iddiası
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde karakollara çevrilen sağlık kurumlarının ardından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı erkek yurdu da karakol yapımı için yıkılmaya başlandığı öne sürüldü. 

DİHA’nın haberine göre, üç ay önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından "Sevgi Evi Projesi" kapsamında kullanılması için boşaltılan yurt ani bir kararla karakola çevrilmek üzere yıkımına başlandı. 

DİHA’ya konuşan ismini açıklamak istemeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanı, 3-4 ay önce SHÇEK erkek yurdunun "Koğuş sistemi"nden çıkması için boşaltıldığını ve çocukların Diclekent'teki çocuk evlerine taşındığını ve binanın da sevgi evine dönüştürüleceği kararının olduğunu söyledi. Emniyet Müdürlüğü'nün Pazartesi günü kurumu arayarak öğlen saatlerine kadar yurdun tamamen boşaltılmasının istendiğini belirten çalışan, yurdun boşaltılmasının ardından yıkımın başladığını teyit etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 12:32
YORUM EKLE