21 Ağustos 2014 Perşembe 13:04
Atatürk heykeline zırhlı koruma

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, PKK'nin kurucuları arasında yer alan Mahsum Korkmaz’ın heykelinin yıkılması sırasında çıkan olaylar Hakkâri’de protesto edilirken, kentteki Atatürk heykeli polisler tarafından zırhlı araçla korumaya alındı.

Lice'de PKK üyesi Mahsum Korkmaz'ın heykelinin kaldırılmasına ve bir kişinin açılan ateş sonucu öldürülmesine Hakkâri’de de tepkiler vardı.

Belediye Başkanvekilinin de katıldığı yaklaşık 500 kişilik protesto yürüyüşü sırasında bir grup Atatürk heykeline taş attı. Bunun üzerine polis gaz bombası ve plastik mermi attı, tazyikli su sıktı.

Hakkâri’de önceki gece gerçekleşen protestoda ise bir grup, Korkmaz'ın heykelinin kaldırılmasına, bir okulun bahçesindeki Atatürk büstünü tahrip ederek karşılık verdi. Gerginliğin sürmesi üzerine polisler Hakkâri’de Atatürk heykelinin etrafını zırhlı araçla korumaya aldı.

Son Güncelleme: 21.08.2014 22:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
seda 2014-08-21 13:24:36

Bir kişi öldü deyip duruyorsunuz ama kim bu bir kişi ismini vermeyerek oradaki insanları kimliksizleştiriyorsunuz. O bir kişi de asker kurşunuyla devlet eliyle öldürülmüştür. Altını çizmek gerek!