07 Ekim 2014 Salı 21:49
Asker darpta da sınır tanımıyor!

Yannis V. Yaylalı / Demokrat Haber


Kobani sınırında bekleyen yurttaşların askerler ile ilgili şikayetleri azalmadan devam ediyor. Son olarak, Suruç’a bağlı (Oylum) Perperi köyünde sınırda görevli olan askerin sınırı geçerek Kobanilileri darp ederek arabalarının camlarını kırdıkları iddia edildi.

Şikayetler üzerine gittiğimiz Suruç’a bağlı Alizer köyünde asker tarafindan darp edilmiş Kobanili Dilgeş ile konuştuk. 

Kolları yara bere içerisinde, üstü başı kan içerisinde bulduğumuz Kobanili Dilgeş yaşadıklarını şöyle anlattı:

''Komutan akşam yanımıza geldi. Bizi tellerin diğer tarafina  doğru kovaladılar. IŞİD çeteleri bizim o tarafa geçtiğimizi görünce üzerimize top atışı yaptı.''

Sınır bölgesinde, bir yandan askerin, öte yandan IŞİD’in saldırısı arasında kaldıklarını, çaresizlikten ne yapacaklarını bilemediklerini anlatan Dilgeş konuşmasına şöyle devam etti:

''Bir saat kadar orada kaldıktan sonra geriye, askerin olduğu bölgeye tekrardan döndük. Döndüğümüzde, askerlerin  arabadan bir çok eşyamızı çaldığını ve arabanın camlarını kırmış olduğunu farkettik.

Komutan sınırı geçerek yanımıza tekrar geldi. Kimliklerimizi yırtarak, beni ve dört arkadaşımı çok kötü şekilde dövdü. Benim yediğim dayaktan sonra yüzümde ve kollarımda yaralar oluştu. Bir arkadaşımızın kolu kırıldı. Yaralılar hala sınırda bekliyor. Şu an susuz ve yemeksiz şekilde, Perperi (Oylum) köyünde otuzun üzerinde insan var ve yardım bekliyor.

Buradan Türk hükümetine sesleniyoruz IŞİD’in zulmüne ortak olmayın, bize yardım edin’’Son Güncelleme: 07.10.2014 21:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
tayfun 2014-10-08 10:53:50

...facebokk anf sitesinde yaptıklarınız paylaşılıyor şerefsizler askere polise nasıl öldürücü büyüklükte taşları attığınız 15 polisi sıkıştırıp kocataşları nasıl attığınız yüzlerce kişiyle kimin orantısız güç kullandığı orda belli itler orda bir polis çekse yüzkişiye karşı koca taşlara karşı silahını birkacını öldürse orantısız güç dersiniz şerefsizler ben polis memuru olsan canım tehlikede hiç düşünmem memuriyetim biter diye ...

Avatar
MELİH 2014-10-08 12:46:25

yalanın danıskası o yaralarda polislere taş atarken olmuştur adiler