Asker cenazesinde Erdoğan'a tepki: 'Söyleyin Bilal'i askere göndersin'

Çatışmada hayatını kaybeden asker yakınları, 'Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar; Allah rızası için bu kan dursun, artık barış gelsin' diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve geçici hükümete tepki gösterdi

Asker cenazesinde Erdoğan'a tepki: 'Söyleyin Bilal'i askere göndersin'

Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Zeki Durnalık Kışlası'ndaki nöbet kulübelerine düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Tnk. Er Abdulhalik Araz'ın cenazesi memleketi Van'a getirildi.

Yukarı Norşin Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katılan geçici hükümetin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ailenin tepkisi ile karşılanırken, namazın ardından cenazenin Akköprü Mezarlığı'na götürüldüğü sırada Araz'ın yakınları, AKP'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

Araz'ın yakınları, "Tayyip'e söyleyin Bilal'i askere göndersin. Allah onun evini yaksın. Garibanların çocuklarını ölüme gönderiyorlar. Oğlumuz sahipsiz olduğu için öldürüldü. Artık yeter. Allah rızası için bu kan dursun. Artık barış gelsin. Milletin evini yaktınız. Yeter bu kadar kan döktünüz" diye, tepki gösterdi.

Cenaze Akköprü Mezarlığı'nda defnedildi. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

O akıl da bunlarda yok

anton
anton - 3 yıl Önce

harbi bitirebilcek tek güc türk devlet aklidir.

aliye
aliye - 3 yıl Önce

ali sen çok akıllısın