Arhavi'de Eğitim-Sen üyesi öğretmene ırkçı saldırı

Son günlerde giderek artan ırkçı saldırıların biri de Artvin Arhavi’de yaşandı

Arhavi'de Eğitim-Sen üyesi öğretmene ırkçı saldırı

Artvin’in Arhavi ilçesinde Eğitim-Sen üyesi öğretmen Ali Gümüş aynı apartmanda oturan ve taksicilik yapan Metin Güneş tarafından saldırıya uğradı. Arhavi’de iki senedir seçmeli Lazca derslerine de giren Ali Gümüş bir süredir komşusu olan saldırgan Metin Güneş tarafından şikayet adıyla sürekli taciz ediliyordu. Metin Güneş, Ali Gümüş’ün apartmanın girişine koyduğu bisikletten rahatsız olduğunu, ayrıca dairede gürültü yapıldığını ifade ederek sürekli Ali Gümüş’ü rahatsız ediyordu. Komşusunun şikâyetlerini dinleyen ve rahatsız olduğu durumları anlayışla karşılayan Ali Gümüş, 10 Eylül 2015 günü Arhavi’de Türk bayraklarıyla yapılan yürüyüşün ardından apartmana gireceği sırada saldırgan Metin Güneş’in yolunu kestiğini gördü söyledi.

'SEN VATAN HAİNİSİN, BÖLÜCÜSÜN'

Gümüş o gün yaşananları şu şekilde aktardı:

“Yanımda 16 yaşındaki lise öğrencisi kızım da vardı. Metin Güneş bana, “Seni bu eve almayacağım sen vatan hainisin, bölücüsün!” dedi. Ben kendisinden yolumdan çekilmesini istedim, ancak o bana karşı küfürlü ifadeler kullanarak beni darp etti. Bu arada kızım Simge beni kurtarmaya çalışıyordu. Metin Güneş, kızıma da saldırarak ikimizi birden yaraladı.”

Daha önce “rinore” hastalığı geçiren ve kafasına aldığı darbelerle yaralanan Ali Gümüş, saldırının ardından darp raporu aldı. Gümüş, önümüzdeki günlerde de savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Saldırgan Metin Güneş ise olaydan sonra gözaltına alınsa da bu sabaha karşı serbest bırakıldı.

Arhavi’de iki gün önce de ırkçı bir grup bir inşaat işçisine zorla bayrak öptürmüştü. (egitimsen.org)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

ali badulaşi yalniz deyildir fasist ideoloji insanlari zehirliyo aslini inkar etmiyen namuslu ve aydinlara saldiriyo

ali kemal
ali kemal - 3 yıl Önce

Bunlar hitlerin Almanya sının örnekleri. Türkiye de malını gasbetmek istediğini kiskandigini çekmediğini mutluluğunu çok gördüğünü borçlu olduğunu PKK lı diye seslen linç etsinler kenara çekil keyif sür. Sonra git namaz kil ve sonra rakı sofrası Allah belanizi versin sizin. Pis irkcilar.

yaziklar olsun nasil salarsiniz irkciyi
yaziklar olsun nasil salarsiniz irkciyi - 3 yıl Önce

Neyi hallettin alcak irkci.