Antalya'da kadınlara özel plaj açıldı; kadınlara 'pozitif ayrımcılık' yapılmış!

Plajın açılışını AKP'li vekiller yaptı...

Antalya'da kadınlara özel plaj açıldı; kadınlara 'pozitif ayrımcılık' yapılmış!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Sarısu Mesire Alanı'nda 72 dönümlük alana yaptığı “Kadınlar Plajı” açıldı.

Antalya'daki kadınlar plajının açılışının ardından, kadınların bir bölümü mayo ve bikinileriyle, kimileri de üzerindeki elbiseleriyle denize girdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı'nda olduğu gibi ücretsiz olarak bu kez sadece kadınlara hizmet verecek Sarısu'daki 72 dönüm büyüklüğündeki Kadınlar Plajı'nın açılışı yapıldı.

Açılışa AKP Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, AKP İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda erkek ve kadın katıldı.

Bir kadın ve milletvekili olarak Menderes Türel'e teşekkür eden Gökçen Özdoğan Enç, "Kimi ilkellik, kimi çağdışılık' dedi. Ama yaptığımız burada kadın arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık. 640 kilometre sahil şeridi olan bir ilde sadece gördüğünüz alan, aslında ayrıcalıklı bir alan değil, tercih sunma. Tercih sunma demokrasi geleneği kültürünün en önemli unsuru. Bu güzel plajı Antalyalılara armağan ediyoruz. Ben de çocuğumla inşallah burada denize gireceğim" dedi.

Biraz geç olsa da bir ilkin gerçekleştirildiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Bu güzel plajımız Antalya'nın, Türkiye ve yurt dışından gelecek bütün kadınlarımıza armağan olsun. Kadınlar plajı bizim insana, halka hizmet anlayışımızın yeni bir halkasıdır. Antalya talep etti, Konyaaltı'nda ücretsiz hizmeti halkımızın emrine sunduk. Bugün de kadınlarımızın, annelerimizin, genç kardeşlerimizin bir talebini yerine getiriyoruz ve onlara daha özgür, rahat hissedebilecekleri bir plajı armağan ediyoruz. Bu plajın yapılması bir ihtiyacın, talebin yerine getirilmesidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 17:30
YORUM EKLE