Ankara saldırısını gerçekleştiren Sömer’in babası: Oğlumu PKK kamplarında aradım

Ankara’daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren Abdulbaki Sömer’in babası oğlunu ne kadar süre ve nasıl aradağını anlattı

Ankara saldırısını gerçekleştiren Sömer’in babası: Oğlumu PKK kamplarında aradım
Ankara’da 29 kişinin hayatını kaybettiği askeri servis konvoyuna yönelik bombalı saldırı gerçekleştiren Abdulbaki Sömer’in babası emniyet ifadesinde, 2005 yılından beri haber alamadıklarını oğlunu bulmak için Kuzey Irak’taki PKK kamplarına defalarca gittiğini anlattı.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, emniyette şüpheli sıfatıyla ifade veren baba Sömer, oğlunun 2005 yılı Eylül ayında Van Gürpınar ilçesi Tüzek köyündeki evlerinden lisedeki kaydını yenileme işlemi için çıktığını ve bir daha haber alamadıklarını belirtti.

Ailesinden PKK ile bağlantılı kimsenin olmadığını aktaran Sömer, oğlunu geri getirme umuduyla dört kez gittiği Kuzey Irak’a her defasında oğlunun farklı kamplarda olduğunu öğrendiğini belirtti.

Sömer şöyle devam etti: “Van’dan Silopi sınır kapısına otobüsle gitmiştim. Buradan Kuzey Irak’ta bulunan Dohuk iline servis araçlarıyla kendi pasaportumla geçtim. Dohuk’tan da ticari taksiye parasını ödeyerek 2008 yılında Haftanin, 2011 yılında Zap, 2013 yılında Gare ve 2014 yılında ise Metina’daki PKK kamplarına gittim. Kamp girişinde eli silahlı kişiler durdurdular, kampa almadılar. Giriş noktalarında örgüt tarafından oluşturulmuş nizamiyedeki örgüt mensuplarına ulaştım. Bir defasında da Nevruz münasebetiyle ortak alanda toplanmış olan örgüt mensuplarının bulunduğu alanın nizamiyesine giderek oğlumun fotoğrafını gösterdim, hiç görmediklerini söylediler.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 08:23
YORUM EKLE