Ana dil TBMM albümüne giriyor

TBMM'nin yeni albümünde milletvekillerinin ana dillerine ilişkin bilgiler de yer alacak…

Ana dil TBMM albümüne giriyor

TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, milletvekili albümünün hazırlandığını ve Ekim ayında yayınlanacağını belirterek, "Albümde milletvekillerinin ana dillerine ilişkin bilgiler de yer alacak" dedi.

Kalkan, 1 Ekimde başlayacak yeni yasama yılına ilişkin yaptıkları çalışmalar hakkında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.TBMM'nin yeni albümüne ilişkin de bilgi veren Kalkan, şunları söyledi:
"Şu an Ekim ayında yayınlayacağımız yeni TBMM albümünü hazırlıyoruz. Eksiksiz ve daha detaylı olacak. Eskiden milletvekillerinin ana dillerine ilişkin albümde bilgiler yer almıyordu. Şimdi milletvekili Kürtçe, Zazaca, Lazca, Gürcüce gibi hangi dili biliyorsa bunları bize bildirdi. Anadili konusunda bilgi verenleri albümde kullanacağız. Bu konuda talepte bulunanlar var."

TELEFON DİNLEMELERİ

Muhalefet milletvekillerinin Mecliste telefonlarının dinlenildiğine yönelik iddialarına ilişkin de şunları ifade etti:

"Dinlenme diye bir şey olduğunu ben zannetmiyorum. Kim neden milletvekilini dinlesin. Ben bilmiyorum. Mecliste telefon dinleme diye bir şey söz konusu değil. Böyle bir şey olmaz. Kimsenin böyle bir şeyi düşünmemesi de gerekir. Herkes rahat olsun. Böyle bir şey yapmak isteyen olursa ilk önce ben karşı çıkarım. Bir şekilde de onu cezalandırırım. Telefon insanın özeline girer, nasıl dinlenir? Bu tür şüphelerden kurtulmak lazım. Bizatihi bunu yapmak isteyen biri çıkarsa en şiddetli ben cezalandırırım. Ama yok, herkes müsterih olsun." (Gerçekgündem)

YORUM EKLE