18 Haziran 2016 Cumartesi 20:24
Alperen Ocakları’ndan İstanbul Valiliği’ne teşekkür!
19 Haziran’daki Trans Onur Yürüyüşü ve 26 Haziran’da yapılacak LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne "Her şeyi göze aldık, yürüyüşü engelleyeceğiz" açıklamasını yapan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, yürüyüşü ‘yasakladığı’ açıklaması yapan İstanbul Valiliği'ne teşekkür etti.

Basın açıklaması yapan İl Başkanı Kürşat Mican, valilik tarafından yürüyüşe izin verilmeyeceğinin açıklanmasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti. 

"MİLLİ REFLEKSLERİMİZ ÇERÇEVESİNDE EYLEM KARARINI ASKIYA ALDIK"

Mican, şunları söyledi: "Çaba ve gayretlerimizin sonucunda, İstanbul Valiliğ'ince yapılan açıklama, toplumda oluşan infial ve tepkiyi bir nebze olsun dindirmiştir. Ahlaksız eyleme izin verilmeyeceği anlaşılmıştır.

Türk milletinin sözcüsü olmayı kendine şiar edinmiş Alperen Ocakları olarak böyle bir ahlaksız yürüyüşe izin vermediği için İstanbul Valimiz Vasip Şahin'e şahsım ve tüm camiam adına çok teşekkür ederim. Biz de milli reflekslerimiz çerçevesinde aldığımız eylem kararını askıya almış bulunmaktayız. Ancak hadisenin tekerrür etmemesi noktasındaki hassasiyetimiz devam etmektedir."

Kaynak: T24

Son Güncelleme: 18.06.2016 20:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.