04 Ağustos 2015 Salı 12:33
Alevi köyde IŞİD tedirginliği...'Keşif yapıyorlar'

Erzincan’ın Kemah ilçesine bağlı, Maksutuşağı Köyü’nde IŞİD şüphesi köylüleri tedirgin etti.

Erk Acarer'in Birgün'de yer alan haberine göre Maksutuşağı Köyü’nde yöre halkına hiç benzemeyen, Selefi sakallı, beyaz cübbeli ‘IŞİD kılıklı’ iki kişinin dolaşması tedirginlik yarattı.

Köyün sakinlerinden Tugay Varlı, yaşananları şöyle anlattı:“Köyümüz, bir Alevi, Kızılbaş köyü. Geçmişten bu yana muhalif yapısıyla biliniyor. Ova üzerinde kurulan bir yer. Etrafında gidilecek başka bir yer yok. İki gün önce; akşamüzeri özel bir araçla iki kişi köyümüze girdi. Araç ağır bir biçimde hareket etti. Bıyıkları olmayan sakallı, beyaz cüppeli kişilerdi. Takkeleri vardı. Şoför mahallinin yanında oturan kişi dikkatle köyü, evleri inceledi. Bir sonraki akşam yine geldiler. Geçip gidecek başka yerleri yok. Aracın önünü kesmek istedik ama bizi fark edince hızla uzaklaştılar.”

'ENDİŞELİYİZ, ARAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ'

“Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamda böyle bir şeyin yaşanması bizi tedirgin etti” diyen Varlı, şu bilgileri de verdi: “Açıkça keşif yapmaya geldiklerini düşünüyoruz. Bizim köyde gurbetçi çoktur. Bu nedenle yazın nüfus artar. Ancak hiçbir zaman böyle şahıslar görmedik. Köyümüzün bağlı olduğu Kemah’ın yapısı mütedeyyindir. Ama böyle kişileri orda bile göremezsiniz. Endişeliyiz, olayın araştırılmasını istiyoruz. Aracın plakası ve içindekilerin eşkallerini jandarmaya bildirdik. Ancak bize henüz geri dönüş yapılmadı.”

Muhtar Kenan Esen de Maksutuşağı’nda, sözü edildiği gibi bir keşif yapıldığını doğrulayarak, “Yetkililere bilgi verdik, haber bekliyoruz” dedi. 

Son Güncelleme: 04.08.2015 12:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
anton 2015-08-04 18:27:16

yezidilerin yasadiklarini yasamamak icin tedbir alsinlar.

Avatar
alex 2015-08-04 20:13:35

silahlanmazlarsa yezidilerle ayni kaderi yasarlar

Avatar
Cebrail 2015-08-05 13:23:06

Dikkat lı olamak Lazım