21 Kasım 2016 Pazartesi 16:03
Alevi Bektaşi Federasyonu genel başkan yardımcısı açığa alındı

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Sekreteri Bülent Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki  görevinden açığa alındı.
 
Yazılı bir açıklama yapan PSAKD, AKP’nin Fetullah Gülen Cemaatini kendi eliyle devlete yerleştirdiğini belirterek, “15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilerek adeta darbe dönemlerini bile aratan uygulamalara imza atmıştır. Darbeden darbe devşirmeye çalışan AKP hükümeti ve kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayan saraydaki Cumhurbaşkanı, kafalarından geçen hesapları tek tek hayata geçirmeye başlamışlardır. İlk zamanlarda cemaatle mücadele ediyor görünümü veren AKP iktidarı, kısa sürede asıl niyetini açığa çıkarmış ve tüm muhalif kesimlere karşı ciddi bir saldırgan tutum sergilemeye başlamıştır” denildi.
 
Kaya’nın açığa alınmasının ‘provokasyon’ olduğu ifade edilen açıklamada, “Alevilerin yaşadığı mekanların işaretlenmesi, cemevlerimize ve Alevilerin yoğun yaşadığı mahallelere yapılan tacizler, provokatif hamleler bizce sebebi belli bir projenin sonuçlarıdır. Pir Sultan Abdal örgütlülüğü olarak bütün bu saldırıların kaotik ortamın sürdürülmesinden yana olan güçler tarafından örgütlü bir şekilde yapılmaktadır” ifadeleri yer aldı.
 
Kaya, geçmişte KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası’nın da yöneticiliğini yapmıştı.

Son Güncelleme: 22.11.2016 09:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.