'Ak Saray'ın maliyetini açıklayan Şimşek'e azar

Maliyet açıklaması Şimşek'i zor durumda mı bıraktı?

'Ak Saray'ın maliyetini açıklayan Şimşek'e azar

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 1 milyar 370 milyon TL’lik maliyetini açıklamasının Tayyip Erdoğan’ı çok rahatsız ettiği öne sürüldü.

Hüseyin Özay’ın Taraf'ta yer alan haberine göre, Ankara kulislerinde bazı parti yöneticilerinin ve Köşk ekibinin açıklamaları konusunda Şimşek’i uyardığı konuşuluyor.

Bir diğer iddia da, Şimşek’in kendi Bakanlığı içindeki bazı bürokratlarının kurduğu tuzağa düştüğü yönünde. Buna göre, kendi bürokratları Mehmet Şimşek’i zor durumda bırakmak için hükümetin paylaşmaya çok da yakın bakmadığı verileri açıklamasını sağladı.

Şimşek TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe konuşmalarında, Erdoğan’ın sarayının maliyetinin 1 milyar 370 milyon TL, uçağının maliyetinin de 410 milyon lira olduğunu açıklamıştı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim cosgun
ibrahim cosgun - 3 yıl Önce

.b..en bir muharip gaziyim.muharip gazilere bütçe olanakları el vermiyor diye sgplı,sgk sız diye ayırarak sgk lılara kişi başına 300tl az vermek için kanun çıkarıp uygulayan sözde maliye bakanı mehmet şimşek.cumhurbaşkanı sarayı çok mu elzemdi 1 milyar 370 milyon para buldun ve harcadın.ve 2015 de 500 milyon daha para veriyorsun.utanma diye bir duygunuz olmaz bunu biliyorum zira siz insan değil siyasi yalakasınız.ama sizin bakanlık yaptığınız ülkenin vatandaşı olmaktan ben utanıyorum.eğer insanlık onurunda bir bulaşma varsa sizde "vicdani ret"yasasını çıkarında bari bir nedeniniz olsun.