Ağrı'da özel harekatçılar, 'Beni neden durduruyorsunuz?' diyen aracındaki sivili tarayarak öldürdü

DİHA, Karakolu'nun yanında bulunan evine giden Erhan Tanrıkulu adlı gencin polislerce öldürüldüğünü duyurdu

Ağrı'da özel harekatçılar, 'Beni neden durduruyorsunuz?' diyen aracındaki sivili tarayarak öldürdü

Polis dün gece Ağrı Doğubayazıt'ın Uluyol Polis Karakolu'nun yanında bulunan evine giden Erhan Tanrıkulu adlı genci öldürdü.

Dicle Haber Ajansı’nın aktardığına göre, özel harekat polisleri dün gece Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bir vatandaşı öldürdü. 28 yaşındaki Erhan Tanrıkulu, aracıyla dün gece saat 23.30 sıralarında Uluyol Polis Karakolu’nun yanında bulunan evine giderken karakoldaki özel harekat timleri tarafından durduruldu. İddiaya göre, otomobili durdurulan Tanrıkulu, “Ben evime gidiyorum. Neden beni durduruyorsunuz” diyerek polisle tartıştı. Yaşanan kısa tartışmanın ardından Tanrıkulu, tekrar aracına binerek yola koyulduğu sırada aracın tarandığı belirtildi.

ARAÇ ARKADAN TARANMIŞ

Erhan Tanrıkulu’nun akrabası Mecit Tanrıkulu, olayla ilgili şunları söyledi:

“Erhan saat 23.30 sıralarında karakolun bulunduğu caddeden eve gelmek istiyor. Gittiği yolda arama varmış. Erhan’ın da aracı durduruluyor. Erhan da ‘Neden beni durduruyorsunuz’ demiş. Çocuğa hakarette bulunmuşlar. Erhan, arabasına binip eve giderken, arkadan taranmış ve kafasına arkadan aldığı kurşunla ölmüş.”

Tanrıkulu’nun cenazesi Erzurum Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, aile işlemlerin ardından Tanrıkulu’nun cenazesini alarak Doğubayazıt’ta toprağa verecek.

DHA: TANRIKULU POLİSE ATEŞ AÇTI

Doğan Haber Ajansı ise haberi; "Erhan Tanrıkulu, polisin aracını durdurmak istemesi üzerine polise ateş açtı" diye duyurdu. DHA'nın iddiasına göre, Tanrıkulu’nun karşılık veren polisin ateşi sonucu Erhan Tanrıkulu yönetimindeki otomobil Ahmedi Hani parkının duvarlarına çarptıktan sonra durdu. Tanrıkulu, olay yerinde hayatını kaybetti.

Kaynak: DİHA, ZETE

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
dilbirin
dilbirin - 3 yıl Önce

peki bu kadar ortalik karişirken bir şey yok diyip arabayi sürmek yerine arabayi durdurup elini havaya kaldirip çikamazmiydi araçtan, polis askere faşişt diyen tirşikçilar arabaya bomba yerleştiren sürenler pusu kuranlar evlerden polise ates açanlar varken polis te askerde cani için her şeyi yapar yazik bu adama tek suçlu pkk ve senin gibi destekleyen görgü tanıkları

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

demokratik talepten korkanlar halkin üstüne öldürmeye programlanmis özel hareket isimli polislerden gönderiyo.

Sukru
Sukru - 3 yıl Önce

Ekmek almaktan geliyordu diye yazmayı unutmuşsunuz.

suruçlu
suruçlu - 3 yıl Önce

35 yıl boyunca terör örgütü içinde bulunan ve kendini zeki sanan geri zekalı zavallılar bölücü terör eylemlerini demokratik talep sanıyor yada böyle lanse ederek insanların zekasıyla dalga geçiyorlar. kıt akıllılar.

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

şu batıda yaşıpta atıp tutanları anlamıyorum umarım bir gün sizde ekmek almaya giderken ölürsünüz sukru denilen okuyucu tek temennim bu..

Semir
Semir - 3 yıl Önce

Ha daiş-itler ha boz-irler fark etmez Kafkasyadan kürdistan ve anatoliya ya göç eden itperest faşist bozitlerini ya öldürmej ya da kafeslere koymak lazım yoksa ortadoğuda ki sorunlar bitmez

İza
İza - 3 yıl Önce

Senin beyinleriniz kıt ölmüş be sacma yorumlar ya o benim akrabam gece disari cikmak egerki bir sucsa o clupte barda olanlarin hepsini katletmek gerek okadar surtukce yasayan varken o bir kurt die polis rahat bir sekilde sıkıyor o kursunu bu devlet yikilmali ki yikilacakta ALLAHin izni ile cunku adalet yok çin gibi butun turkler kurban olsun kurtlere ......

iza ya
iza ya @İza - 3 yıl Önce

insanlık mertlik sizi zehirliyor sizi insan yerine koyan türkiye yalnış yapmış kürtlere suriye iran ırak kimlik bile
vermedi bırakın milletvekilliğini muhtar dahi olamazlar ya türkiyede
cumhurbaşkanı
bile oluyorlar dil dedikleride inanın birbiriyle konuşup anlaşamazlar kırmançi kelhuri gorani sorani gürani lori amaçları
osmanlıdan bu yana 200 yılda 36 isyan sonuç sıfır çimen gibi biçildiler amaçlarına 1946 da iran da mahabat kürt devleti
kurdular 1 yıl yaşamadı dağlara kaçarak götlerini zor kurtardılar bunlar insan değil katır gibi hint aryani cingeni
arap fars kırmasıdır kürt desdek vermese pkk barınamaz birbirimizi kardeşiz diye kandırmıyalım hainden kardeş olmaz