Özlem Sevgi
Özlem Sevgi
27 Haziran 2017 Salı 13:30
Açlık grevinin 111'inci gününde 111 aydından gazete ilanı

111 gündür açık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için aydın, sanatçı, milletvekili, avukat ve insan hakları savunucusu 111 isim Hürriyet, Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gazetelerine ilan verdi.

Aralarında Akın Birdal, Aslı Erdoğan, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Barış Bıçakçı, Emrah Serbes, Ercan Kesal, Fatih Portakal, Ferzan Özpetek, Filiz Kerestecioğlu, Hayko Cepkin, Latife Tekin, Murathan Mungan, Müjde Ar, Menderes Samancılar,  Özgür Mumcu, Özcan Alper, Rutkay Aziz, Selçuk Kozağaçlı, Şebnem Korur Fincancı, Türkan Elçi, Zülfü Livaneli ve Zuhal Olcay’ın da olduğu 111 isim “Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin” diyerek çağrıda bulundu.

İŞLERİNDEN EDİLEN ONBİNLER…

Gülmen ve Özakça’nın durumuna dikkat çeken ilanda “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça OHAL kararnamesi ile işten atılan beş bin akademisyen, elli bin öğretmen ve yüz elli bin çalışandan sadece ikisi. İşe geri dönme talebiyle açlık grevine gittikleri için cezaevine atıldılar. 111 gündür açlar. Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin. Okullarına dönebilmeleri ve hayatlarına devam edebilmeleri için devletin gereken adımları atmasını istiyoruz. Adalet ve demokrasi bunu gerektirir” ifadeleri yer aldı.


 

Özlem Sevgi Kimdir?
18 Mayıs 1982’de Dersim'de doğdu. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Okul yıllarında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Genç İletişimciler yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Gazetecilik hayatına Doğan Haber Ajansı'nda muhabirlik yaparak başladı. Ardından çeşitli haber sitelerinde internet editörlüğü yaptı. Halen Demokrat Haber editörlerinden.
Son Güncelleme: 28.06.2017 00:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.