15 Haziran 2017 Perşembe 11:43
Açlık grevindeki Gülmen 46 kiloya düştü

Eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça açlık grevlerinin 99’uncu gününde. Gülmen’in 46 kiloya düştüğünü belirten Esra Özakça, nabzının düzensizleştiğini ve şiddetli kas ağrısı şikayeti olduğunu duyurdu.

Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın işe geri dönme talebiyle başlattıkları açlık grevi eylemi 99. gününde.

23 Mayıs’tan bu yana tutuklulukları devam eden eğitimcilerden Nuriye Gülmen’in sağlık durumuna ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı.

Eşi Semih Özakça’nın tutuklanmasının ardından açlık grevine başlayan Esra Özakça, Twitter hesabından Gülmen’in durumuna ilişkin açıklama yaptı. Gülmen’in açlık grevine başladığında 58 kilo olduğunu hatırlatan Özakça, “Nuriye kıyafetle 46 kilo gelmiş” dedi.

Özakça, Nuriye Gülmen’in nabzının düzensizliğini vurgulayarak “Nabız düzensiz atıyor ve 44-47 seyrinde” dedi.

Esra Özakça, ayrıca Gülmen’in sağlık durumu hakkında şunları ifade etti: Bacaklar, kollar, kasıklar, boyun ve sırtta şiddetli kas ağrısı var. Ayak ve bacakta seğirme ve istemsiz hareketler, uyuşma, karıncalanma var. Kollar ve bacaklarda iğne batması hissi var. Çok ciddi gaz sıkışması ve bunun verdiği sancı var.

Eğitimcilerin sağlık durumuna ilişkin son olarak bilgi veren Gülmen ve Özakça’nın avukatı Engin Gökoğlu, iki eğitimcinin her an kalp yetmezliği yaşayabileceğine dikkat çekmişti.

Son Güncelleme: 15.06.2017 20:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.