ABD'den Yeni Şafak’ın YPG iddialarına yalanlama

Yeni Şafak gazetesi, ABD’li eski subayların Kobani-Tel Abyad hattında YPG’ye bomba eğitimi verdiğini, daha sonra bu YPG’lileri Türkiye’ye yolladığını yazmıştı

ABD'den Yeni Şafak’ın YPG iddialarına yalanlama

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Yeni Şafak gazetesinde çıkan ABD’nin YPG’lileri eğiterek Türkiye’ye yolladığı yönündeki haberleri, gazetenin ismini vererek yalanladı.

Büyükelçiliğin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”@yenisafak ve bazı medya kuruluşları, Kuzey #Suriye’deki ABD ve koalisyon eylemleri hakkında asılsız haberler yayınlamıştır. Haberdeki, ABD’nin “#IŞİD’e karşı savaş kılıfıyla eğitim verdiği #teröristleri Türkiye’ye yolladığı” imaları gerçek dışıdır. Gerçek şudur: ABD ve Türkiye, #DAEŞ’e karşı omuz omuza mücadele veren ortaklardır. Aksi yöndeki iddialar, Türkiye’nin koalisyonun tam üyesi olarak gerçekleştirdiği eylemlerle çelişmektedir.”

Yeni Şafak gazetesi, ABD’li eski subayların Kobani-Tel Abyad hattında YPG’ye bomba eğitimi verdiğini, daha sonra bu YPG’lileri Türkiye’ye yolladığını yazmıştı. (İMC Tv)

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 20:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
AZAD BATMAN
AZAD BATMAN - 3 yıl Önce

yeni̇ şafak,sabah,aki̇t,takvi̇m,star,güneş bu gazeteleri̇ okuyan ya geri̇ zekalidir yada aptal oğlu aptal. haberleri̇ hep yalan yalan yalan başka bi̇rşey deği̇l. aynen savunduğu parti̇leri̇ gi̇bi̇ kocaman sifir