40 gün oldu; Hurşit Külter nerede?

27 Mayıs’tan bu yana haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in akıbeti tam 40 gündür bilinmiyor

40 gün oldu; Hurşit Külter nerede?
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor.

Akıbeti 40 gündür bilinmeyen Hurşit Külter için yapılan başvurulardan da herhangi bir sonuç alınamazken; adli, kolluk ve idari birimler, tanık ifadelerine rağmen Külter’in gözaltına alınmadığını savunuyor.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanlığı’nın bir mülkiye müfettişini bu konunun araştırılması ve incelenmesiyle ilgili görevlendirdiğini söyleyeli 12 gün oldu.

Öte yandan, Hurşit Külter'in akıbetini sormak amacıyla verilen 43 dilekçeden birine cevap veren İçişleri Bakanlığı, "…konusu itibariyle kurumumuz görev alanına girmediği anlaşıldığından" denilerek dilekçeyi iade etti.

Kayıpların akıbetinin sorulduğu 17-31 Mayıs Kayıplar Haftası'nda gözaltına alınan Külter'in durumuna dair 37 gündür aile ve kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

İnsan Hakları Örgütleri ise Külter’in bulunması için girişimlerini sürdürüyor.

ANNE KÜLTER: OĞLUMA KAVUŞTUĞUM GÜN BAYRAMI KUTLAYACAĞIM

Bayramı oğlu olmadan karşılayan anne Kerime Külter, “Benim bayramım oğlumu bulduğum gün olacaktır, ancak o zaman bayramı kutlayabilirim” diyerek duygularını dile getirdi.

HDP'Lİ BEŞTAŞ: KÜLTER’İ DERHAL ORTAYA ÇIKARIN

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, “Hurşit Külter’i derhal ortaya çıkarın. Hurşit Külter’in ailesi Kerime Külter 39 gündür oğlunun akibetini soruyor. Türkiye’de onbinlerce yüzbinlerce insan her yerde siyasi cinayetlerin başlangıcı için start verilen Hurşit Külter’in kaybettirilmesinin hesabını soruyor. Hurşit Külter’i ortaya çıkarın. Yoksa bu ülkede yeni bir dönem başlayacak” dedi.

27 Mayıs’tan bu yana akıbeti bilinmeyen Hurşit Külter ile ilgili yaşananları gün gün buradan inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 16:01
YORUM EKLE