3 gündür haber alınamayan Önkol'un gözaltında olduğu kabul edildi

Gözaltına alınan ve kendisinden 3 gündür haber alınamayan Emrah Önkol'un Lice Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğu kabul edildi

3 gündür haber alınamayan Önkol'un gözaltında olduğu kabul edildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 3 gün önce sokağa çıkma yasağıyla birlikte köylere askerlerin baskın yapması sonucu evinde gözaltına alınan Emrah Önkol'un (26) İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğu ortaya çıktı.

DİHA'nın haberine göre; askerler tarafından 2 Ağustos'ta gözaltına alınan Önkol'un akıbeti konusunda emniyet ve jandarmaya başvuran aileye herhangi bir yanıt verilmememişti. Çıkan haberlerin ardından aileye Emrah Önkol'un gözaltında tutulduğu ve ifadesinin alınacağı bildirildi.

"Eşim yaşıyor mu, onu bile bilmiyoruz'' diyen Önkol, yetkililere bir an önce açıklama yapmaları çağrısında bulunmuştu

NE OLMUŞTU?

Eşi gözaltına alındığı sırada yanında olan Hayriye Önkol yaşananları şöyle anlatmıştı: "Köyde yasak olduğu için eşimle birlikte evde oturuyorduk. Birden askerler içeri girip, hepimizin kimliğini istedi. Kimlik sorgulamasından sonra eşime 'aramanız var bizimle geleceksiniz' dediler. 3 gündür kendisinden haber alamıyoruz. Hayatından endişe ediyoruz. Onu götürürken en geç akşama kadar bilgi vereceklerini söylediler, ama 3 gün geçmesine rağmen hala nerede olduğuna dair bir bilgi alamadık."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 18:54
YORUM EKLE