1 Mayıs için Taksim'e doğru yola çıkanların buluşma ve otobüs kalkış noktaları

İstanbul’da 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için hazırlıklarını sürdüren emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri, sosyalist parti ve örgütler yarın (1 Mayıs) Taksim’e gitmek üzere buluşacakları noktaları ve otobüs kalkış noktalarını yayımlıyor. 

İstanbul’da 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacak olan emek ve meslek örgütleri, sosyalist parti ve örgütler saat 11.00’da Beşiktaş’ta ve saat 12.00’da Şişli’de toplanıyor. Yürüyüşler iki koldan da 12.00’de başlayacak.

Halkevleri

Halkevleri Taksim 1 Mayısı için mahallelerden ve çeşitli merkezlerden otobüs kaldırıyor. Otobüs kalkış saatleri ve iletişim numaraları şöyle;

İstanbul 1 Mayıs buluşmaları

ANADOLU YAKASI

Kadıköy

Söğütlüçeşme – 9.00 – İletişim: 0535 370 94 48

Kartal

Ahmet Şimşek Koleji – 08.00

İletişim: 0554 221 06 04

Gebze’den Kartal Köprüsü’ne – İletişim: 0554 221 06 04

Gebze – 07.15

Tuzla – 07.30

Pendik – 07.45

Kartal Köprüsü – 08.00

Maltepe

Maltepe Meydan – 08.00 – İletişim: 0535 370 94 48

Ümraniye

Ümraniye Halkevi – 08.30 – İletişim: 0532 342 06 63

Sarıgazi

Cemevi önü – 08.30 – 0538 231 46 51

Beykoz

Paşabahçe Meydan – 9.00 – İletişim: 0542 492 78 01

AVRUPA YAKASI- 2.BÖLGE

Sarıyer

Dağevleri Büyükdere – 9.00 – İletişim: 0507 756 76 67

Tarabyaüstü

Ömürtepe Meydan – 9.00 – İletişim: 0535 940 35 17

Gazi Mahallesi

Gazi Halkevi önü – 09.00 – İletişim: 0536 505 68 30

Gültepe

Gültepe Halkevi önü – 9.00 – İletişim: 0543 807 38 90

AVRUPA YAKASI 3.BÖLGE

Bakırköy

Kaymakamlık önü – 9.00 – İletişim: 0506 460 92 56

Avcılar

Turgut Özal Stadı – 08.30 – İletişim: 0551 437 03 55

Bahçelievler

Soğanlı Meydan – 08.30

Çavuşpaşa Bağla İÖO – 08.30 – İletişim: 0555 479 69 45

Esenyurt

Yeşilkent Pazar – 07.00 – İletişim: 0553 568 23 64

Depo Köprüsü – 07.00 – İletişim: 0543 494 79 77

Sefaköy

Taş Kasap Önü – 9.00 – İletişim: 0538 458 96 92

İkitelli

İkitelli Cemevi önü – 08.30 – İletişim: 0530 068 82 46

Arenapark otobüs durağı – 09.00 – İletişim: 0530 068 82 46

Öğrenci Kolektifleri

10.00 Beşiktaş

Ezilenlerin Sosyalist Partisi

ESP İstanbul İl Örgütü, 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için yarın saat 10.00’da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde, saat 10.30’da da Beşiktaş Meydanı’nda buluşacaklarını duyurdu.

Komünist Parti

09.00 Şişli Camii Önü

Halk Cephesi

12.00 Şişli

Birleşik Haziran Hareketi


Emek Partisi

10.00 Beşiktaş

Alınteri

11.00 Şişli Camii Önü

Kaldıraç

11.00 Beşiktaş Meydanı ve Şişli Camii Önü

Mücadele Birliği

11.00 Beşiktaş Meydanı ve Şişli Camii Önü

Devrimci Proletarya

09.00 Zincirlikuyu

Devrimci İşçi Partisi

09.00 Beşiktaş Abbasağa Parkı

Divriği Kültür Derneği

11.00 Mecidiyeköy Cevahir AVM Önü

Kangal Dernekler Federasyonu

12.00 Şişli

Emek ve Özgürlük Cephesi 

10.00 Şişli

Anti-Kapitalist Müslümanlar

10.30 Fatih Camii

Taksim 1 Mayısı için çağrı yapan örgütler: 

78’liler Girişimi, Alınteri, Antikapitalist Müslümanlar, Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şb., Cumhuriyet Halk Partisi, Çıra Kültür Ve Sanat Derneği, Devrimci Anarşist Faaliyet, Deng Dergisi, Devrimci Çözüm Dergisi, Devrimci Proletarya, Devrimci Yolda Özgürlük, Devrimci 1 Mayıs Platformu, Devrimci İşçi Partisi, Divriği Kültür Derneği, Emekçi Hareket Partisi, Emek Ve Özgürlük Cephesi, Emek Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Hak Ve Özgürlükler Partisi, Halk Cephesi, Halkevleri, Halkların Demokratik Kongresi, Halkların Demokratik Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkın Türkiye Komünist Partisi, İşçi Demokrasi Partisi, İşçi Mücadele Derneği, İnşaat İşçileri Sendikası, İşçi Dayanışması Koordinasyonu, İstanbul Anarşi İnisiyatifi, İstanbul Kent Savunması, Kaldıraç, Kangal Dernekler Federasyonu, Maltepe Sokak Kültür Derneği, Mücadele Birliği Platformu, Nor Zartonk, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Öğrenci Dayanışması,  Öğrenci Kolektifleri, Özgürlük ve Sosyalizm Partisi, Oyuncular Sendikası, Partizan, Politeknik, Proleter Devrimci Duruş, Sürekli Devrim Hareketi, Sosyalist Demokrasi Partisi, Sosyalist Dayanışma Platformu, Sosyal Haklar Derneği, Söz Ve Eylem Platformu, Türkiye Komünist Partisi 1920, Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi, Tüm İGD, Türkiye Gerçeği Dergisi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Umut-Sen, Yeni Dünya İçin Çağrı, Yeni İşçi Dünyası, Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar

(Sendika.Org)

 

Anahtar Kelimeler:
TaksimYolOtobüs
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.