03 Eylül 2015 Perşembe 00:10
www.modayeni.net ve dantel modelleri

Dantel; her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen, çeşitli şekillerdeki ince ve ağ görünümünde örgüye verilen isimdir. Dantelin masa örgülerinden giyim türlerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Dantel tarihimiz de de önemli bir yer teşkil etmektedir. Bunun sebebi, yörelere göre değişkenlik gösteren dantel modelleri sayesinde tarihçilerin, o yörenin kültürünü bir nebze anlamasına yardımcı olmuştur.

Dantel Nasıl Örülür;

Dantel örebilmek için ilk etapta seçtiğimiz modele uygun ip almamız gerekir. Örneğin; yatak örtüsü örülecekse daha kalın bir ip, masa örtüsü örülecekse leke tutmayan ipler tercih edilmelidir.

Dantel örmenin altın kuralı tığ ve iple zincir çekmektir. Zincir çekmeyi öğrenen bir kişi, bütün dantel modellerini yapabilir demektir. Zincir çekebilmek için ise ipinize uygun tığı seçmeniz gerekmektedir. İpin kalınlığına göre uygun, numaralı tığlarla zincir çekmek işinizi kolaylaştıracaktır. Zincir çekmeyi öğrendikten sonra www.modayeni.net inceleyip, dantel örneklerinden hoşunuza giden tarzı beğenebilir hem de nasıl yapılacağını daha ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Dantelden sıkıldıysanız birazda..www.modayeni.net ile saçlarınıza şekil verin…

Günümüzde tercih edilen saç kesim modelleri hem rahat kullanabilir hem de şık görünüm veren tarzda olmalıdır. 2015-2016 yıllarının en gözde saç kesim modeli, küt saç modelleri olmaktadır. Saçlara, zamana ihtiyaç olmadan, şık bir görünüm katan küt kesimler, her saç tipine uyum sağlamaktadır. Şimdilerde kullanılan küt saç modelleri ,en çok ünlüler tarafından tercih edilmesinin yanı sıra her yaştan kesime hitap ettiği ve kullanımı kolay olduğu için favori saç kesimleri arasında görülmektedir.

Modern bir hava yaratmak isteyen bayanlara hitap eden bu saç modeli, bayanları rahatlatan zahmetsiz kullanımı sayesinde 18-35 yaş grubu kadınların genel tercihleri arasında yer almaktadır. Bu tip saç modeli, yüz tiplerinin bir çoğuna uyum göstermektedir. Ancak dalgalı saçı olan ve saçı gür olan bayanların kullanmaması taviye edilmektedir. Her ne kadar kullanımı kolay olsa da bu saç tiplerine sahip olan bayanların, saçlarına şekil vermesi ve kullanması zor olacaktır.

Son Güncelleme: 03.09.2015 00:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.