Spiritüalizm Ve Medyumluk

...

Spiritüalizm Ve Medyumluk

Spiritüalizm Türkçe'ye öte alemcilik yada ruh bilimcilik olarak çevrilebilir. Kelime Latince den dilimize geçmiştir. Türkiye de bu alanda kalifiye personel sayısı oldukça az olmasına rağmen konu ile ilgisi olmayan birçok insan bu alanda hizmet verdiğini iddia etmektedir. Devletin bununla ilgili önleyici onlarca çalışması olmasına rağmen maalesef hala bu alanda insanların duyguları istismar edilmekte ve dolandırılmaktadır.

Ülkemizde bu alanda hizmet veren insanlar medyum adı altında bu işleri yapmaktadır. Hemen hemen her gün bir dolandırıcı medyum haberi ile siz de karşılaşıyorsunuzdur. Bu yazımızda sizlere medyum seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bir medyum ile çalışmadan önce ne gibi kriterleri baz almanız gerektiğini açıklayacağız.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki gerçek piyasada medyumluk adı altında hizmet veren insanların büyük bir kısmı bu ismi kullanarak insanları dolandıran şarlatanlardır. Medyum seçimi yaparken çok dikkatli ve titiz davranmanız gerekir. Hizmet alacağınız kişide arayacağınız özellikleri maddeler halinde listeleyecek olursak;

·         Lisansı olmalı: Bu alanda hizmet veren ve işini bir bilim dalına (spiritüalizm) dayandırarak yapan insanlara devlet çalışma izni vermekte ve vergi levhası vererek bu insanları vergiye tabi tutmaktadır. Eğer böyle bir hizmet alacaksanız kesinlikle ilk bakmanız gereken şey çalışacağınız kişinin devlet tarafından gerekli çalışma izinlerinin olup olmadığıdır. Zaten bu alanda hizmet veren düzgün bir kişi ise lisanslarını almış olacaktır.

·         Referansları olmalı: Çalışacağınız kişinin kesinlikle referansları olmalı. Daha önce çalıştığı ünlü insanlar, sanatçılar, cemiyet hayatından isimler, futbolcular hatta siyasetçiler olmalı. Günümüzde birçok medyatik ismin bu hizmeti aldığını biliyoruz. Özellikle siyasetçilerin bu konuda özel bir ilgisi bulunuyor. Birçok ünlü medyum seçim sonuçlarını tüm oranlarına kadar seçim öncesinden söyleyebiliyor.

·         Paracı Olmamalı: Karşınızdaki kişinin dolandırıcı mı yoksa gerçekten bir medyum mu olduğunu anlamak için bakacağınız kriterlerden bir tanesi de kişinin paracı olup olmadığı. Eğer bir dolandırıcı ile karşı karşıyaysanız size; sana büyü yapılmış, para ver büyüyü bozalım. Biraz daha ödemen gerekiyor gibi şeyler söyleyecektir. Eğer çalıştığınız kişi sizden sürekli olarak para istiyorsa bilin ki sizi dolandırmak isteyen bir kalpazan ile karşı karşıyasınız.

Yukarıda üç madde ile sizlere medyum seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladım. Medyum hizmeti almadan önce çalışacağınız kişiyle ilgili internette iyi bir araştırma yaptıktan sonra kendisi ile görüşmeye gitmenizi öneririz. Malum her gün yeni bir dolandırıcı medyum haberi ile karşılaşıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 20:54
YORUM EKLE