Sinema Odalarında Film Keyfi

Sinema Odalarında Film Keyfi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesine paralel olarak gelişen sektörlerden biriside sinema sektörüdür. Özellikle son güncellemelerin ardından yapılan yeniliklerle her evde bir sinema salonu kurulabilir duruma gelinmiştir. Özellikle evi geniş olan vatandaşların evlerinin bir köşesini bu iş ayırdığını biliyoruz.

Sinema izle
yicilerinin evlerinin bir köşesini film izlemek için ayırdığını biliyoruz. Bununla birlikte özellikle evinde fazla oda olanlar için bu durum tamamen değişmektedir. Evinde fazla olan odayı, sinema odası olarak dizayn eden film severler, sürekli olmasa bile haftalık yada belirli gün aralıklarıyla bu odaları aktif olarak kullanmaktadırlar. Bu odaların dizayn edilmesinin önünü özellikle 4K görüntü teknolojisinin geliştirilmesiyle birlikte açıldığını söyleyebiliriz. Bu odalarda genellikle Korku Filmleri izlenmektedir. Bunun nedeni odanın karanlık, görüntünün ise 4K teknolojisiyle birlikte gerçeğe çok yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Korku filmlerinin özellikle bazı bölümlerinde ani çıkışların yaşanmasından dolayı 4K teknolojisinin bu efektlerde özellikle yeri bir başka olmaktadır.

Bu tarz filmlerin yanında Aksiyon Filmleri izleyenlerin de bu sistemi kullandığını çok iyi biliyoruz. Aksiyon filmlerinde de çok özel efektler olduğundan dolayı bu teknolojiyi kullanarak, özellikle sinema odalarında keyifle izlenebilmektedir. Aksiyon filmlerinde yaşanan sahnelerinde belirli efektlerin olması ve günlük hayata en yakın görüntü sistemine sahip olmasından dolayı bu odalarda en fazla izlenen film alanı olmaktadır.

Siz de özellikle periyodik bir şekilde sinemaya giderek film izliyorsanız, kendi evinizde sinema odası yada sinema köşesi oluşturarak hem maddi olarak bir miktar tasarrufa gidebilirsiniz hemde vakit kaybından kurtularak evinizde keyifle bu işi halledebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 11:36
YORUM EKLE