SGK prim borçlarını sorgulama

SGK Hizmet Dökümü ile borç ve prim sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz

SGK prim borçlarını sorgulama
SGK Hizmet Dökümü sorgulama işlemi e-Devlet'te! Kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen pek çok işlemin internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmesine olanak veren e-Devlet kapsamında SGK Hizmet Dökümü sorgulama işlemi de yapılabiliyor. e-Devlet kapısı olarak bilinen ve kullanıma açılan bu portaldan yapılabilecek pek çok işlem var. SGK Hizmet Dökümü sorgulama bu işlemlerden yalnızca biri. SGK Hizmet Dökümü sorgulama ya da e-Devlet çatısı

altında yapılabilecek pek çok işlemi gerçekleştirmek için ilk yapılması gereken şey ise bir e-Devlet şifresi almak. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak için önce PTT şubelerinden bir şifre almak ve kullanıcı oluşturmak gerekiyor. 2 TL karşılığında tüm PTT şubelerinde gerçekleştirilen bu işlemin ardından artık bir e-Devlet hesabına sahip oluyorsunuz.

SGK 4A HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYIN

e-Devlet sistemine T.C. Kimlik Numarası ve size verilen ya da sizin belirlemiş olduğunuz şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapılmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri arasında bulunan SGK 4A Hizmet Dökümü sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. e-Devlet'te Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri arasında yalnızca SGK 4A Hizmet Dökümü sorgulama bulunmuyor. Bunun yanında daha pek çok işlemi de e-Devlet'ten yapabilirsiniz. Ayrıca diğer pek çok kamu kurum ve kuruluşundan yapılan işlemleri de e-Devlet'te bulabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu işlemleri arasında yer alan 4A Hizmet Dökümü sorgulama işlemini gerçekleştirerek borçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi e-Devlet'ten yapmak için öncelikle portala giriş yapmak gerekiyor. 4A Hizmet Dökümü sorgulama sisteminden hizmet dökümünü kolayca yapabilirsiniz. 4A Hizmet Dökümünde sigorta primlerine ait detaylı bilgiler yer almaktadır. Sigortaya ödenen brüt maaş miktarı, 1 ayın kaç günü sigortası yapıldığı, işe ilk giriş tarihi gibi kişiye özel bilgiler yer almaktadır.  

kaynak : http://www.sgkhizmetbilgisi.com/
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 09:53