Prostat iltihabı

...

Prostat iltihabı

Erkeklerin prostat sorunlarından bir diğer önemli olarak sayılan aşaması Prostat iltihabı genellikle hastaların 20 ile 45 yaşları arasında olanlarında sıklıkla görülebilmektedir. Prostat iltihabını tetikleyen etkenler idrar yollarından gelen bakteriler ile birlikte oluşabilmektedir. Bakteriler Prostata kan yolu ile ulaşarak buraya yerleşirler. Prostat sorunu cinsel ilişki ile birlikte diğer kişiye bulaşmaz. Bu sorun oldukça zor tedavi olan bir inatçı hastalık olarak gösterilebilmektedir. Tedavisi uzun süren ve hastaları psikolojik ve fiziksel olarak yıpratan bir süreçtir.

Farklı şekillerde görülebilecek olan Prostat iltihabı vardır. Bunlar;

  • Akut bakteriyel prostatit
  • Kronik bakteriyel prostatit
  • Kronik bakteriyel olmayan prostatit / Kronik pelvik ağrı sendromu (a.Enflamatuar, b.Nonenflamatuar)
  • Asemptomatikenflamatuarprostatit (Histolojik prostatit)

Akut bakteriyel prostatit

Seyrek olarak görülebilecek bir prostat iltihabı şekli olarak bilinen akut bakteriyel prostat şikâyetleri oldukça ağır ve can yakıcı olarak gösterilebilmektedir. Bu sorunu teşkil eden bakteriler E. Coli, proteus, klebsielladır olarak bilinmektedir. Hastalığın gelişmiş evresidir. Derhal acil şekilde tedavi edilmesi gereken bir dönemidir.

İktidarslık süresi

Belli dönemlerde bu sorun ile karşı karşı geleceklerdir. Sorundan kurtulmak için uzman kontrölünde viagra kullanabilirler. Kesinlikle uzman eşliğinde ürünü kullanmanız gerekir. Bu alan da etkili ve bitkisel sakız olarak geçen çin topu da tercihleriniz arasında yer alır.

Kronik bakteriyel prostatit

Akut prostat şikayetlerinin hemen bir başka evresi olarak gösterilen bir dönemdir. Belirtileri arasında idrar yolları veya kan yolu ile gelebilmektedir. Prostat içerisinde ki oluşan taşlar bu soruna teşkil içerebilmektedir. Echerichiacoli, klebsiella türleri, proteus türleri, pseudomonasaeruginosa gibi bakterilerinin bulaşması sonucundan oluşan bir türdür. Acil olarak doktor kontrolüne alınması gerekebilir.

Asemptomatikenflamatuarprostatit

Prostat iltihabının bir başka seviyesidir. PSA seviyeleri bu dönemde yüksek olabilir. Ameliyat ile birlikte çıkarılan dokuların incelenmesi ile tanı konularak tedavi şekli konulabilmektedir. 14 günlük sürecek olan antibiyotik tedavisi ile hasta normale dönebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 11:48
YORUM EKLE