İnternette ücretsiz ilan verebileceğiniz yeni bir site açıldı

...

İnternette ücretsiz ilan verebileceğiniz yeni bir site açıldı

Teknoloji gelişmeler günümüzde birçok fırsatı bizim ayaklarımıza getirmektedir. Bu fırsatlar arasında kimi zaman kadınları ilgilendiren güzellik –bakım fırsatları da yer almaktadır. Ayrıca kişilerin bulundukları şehirlere göre bu farklılıkların gözetilmesi de herkesin takip etmesini kolaylaştırmaktadır. Bu tür internet sitelerine küçük büyük demeden tüm firmalar ya da esnaflar ilan verebilmekte ve reklamlarını yapabilmektedir. İlan vermek için bu tür sitelere kayıtlarının yapılması, giriş yapılması ve belli sözleşmeler sonucunda vermek istediği indirimler, kampanyalar gibi durumları buradan belli süreler içerisin de yayınlaması mümkündür. Özellikle büyük şehirlerde sosyal kültürel alanlarda düzenlenen organizasyonlara çok daha uygun fiyatlarda biletler bu tür siteler aracılığı ile kolaylıkla bulunabilmektedir. İnternet üzerinde ilan vermek isteyen herkes hitap etmek istediği bölgede tutulan internet sitelerine ilan ver butonu ya da buna benzer bir yol izlenerek ilanlarını vermesi mümkündür. Kişiler internet üzerinden verdikleri ilanlarda sadece sunmuş oldukları kampanyaları duyurmuş olmazlar. Aynı zamanda kişiler vermiş oldukları ilanlar ile kendi firmalarının adını duyurmuş ve reklamlarını yapmış olmaktadır. Verilen ilanlar için genel olarak internet siteleri belli bedeller istemekte ya da vermiş oldukları kampanyalar üzerinden belli oranlarda hisse sahibi olabilmektedir. Ayrıca bu ilan ücretini belirleyen konulardan biri de ilan süresi ya da ilanın manşette kalma süresi belirleyebilmektedir. Tüm bunların yanında kimi internet siteleri ücretsiz ilan ver kısımları tanıtım amaçlı ya da politikaları nedeni ile bulunabilmektedir.

İnsanlar da şehirlerinde bulunan kampanyalardan ya da olaylardan haberdar olmak için internet üzerinde zaman geçirirken bilinen siteleri ziyaret ederek bu konuda bilgilerini arttırmaktadır. Özellikle kimi zaman insanlar aramakta oldukları bazı konularda bu cilt bakım uygulaması ya da saç kesim için bir kampanya olabilmektedir. Bu kampanyalardan yararlanmak ya da bu kampanyalardan haberdar olabilmek için bu firmaların internet kullanıcısına hitap etmek için ilanlarını bu siteler üzerinde bulundurması gerekmektedir. Ücretleri konusunda ilan vermek isteyen kişiler tereddüt yaşamaktadır. Bu nedenle ilan vermek isteyen kişiler ücretsiz olarak ilan yayınlayan siteleri ilk aşamada kullanmalı ve internet üzerinde kendilerine bir yer açmalıdırlar. Bu siteler üzerinde genel olarak yeni ilanlar kısımları kullanılarak ilan verilmesi mümkün hale getirilmektedir. Yeni ilanların sürekli olarak verilmesi kişilerin internet üzerinde duyurulmasını sürekli hale getirerek kişilerin firmaları konusun da internette oluşan bir belleği de oluşturmaktadır. Bu sayede kişiler reklamlarını da yapmış olmakta ve bu nedenle geri dönüşler eğer satış alanında ise satışları artmakta eğer kişi bir seçimde başarılı gelmek istiyorsa seçimde başarı oranını arttırmaktadır.

 İlan vererek kişiler amaçlarına ulaşmakta kimi zaman aceleci davransalar da bu işte uzun soluklu olmak için emin adımlarla fakat yavaş bir şekilde duyurulmansın önemli olduğunu bilinmelidir. Bu nedenle internet üzerinde ne kadar internet sitesi var ise öncelik hitap etmek istediği şehir ya da ülke olmak üzere ilanlar verilmeli ve bu ilanların kalıcı olması konusunda anlaşmalarını yapmaları gerekmektedir. Yayına verilen ilanlar firmaların reklamları da olması nedeni ile ilandan kaldırıldıklarında internette arama hacmi azalmakta ve bu firmaya olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu etkinin azalması için mutlaka verilen ilanların yayını süresiz olmalı, ancak bu şekilde verilen ilan uzun vadede de fayda olarak geri dönmektedir. Elbette verilen ilanda firmanın bir dönemini kapsayan bir kampanya yer alıyorsa bu kampanyanın tarihlerini ilan içerisinde büyük puntolar ile belirginleştirilmesi gerekmektedir. Bu açıdan kişiler ilan verirken yayınlanacak ilanı dikkatte hazırlamalı ve yayınlamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 22:54
YORUM EKLE