06 Mayıs 2011 Cuma 15:50
'İnek duası'na amin!

Kutlamada hoca cübbesi giyip, sarık takarak temsili imam olan bir öğrencinin okuduğu ‘İnek Duası’na salondaki öğrenciler de ’Amin’ diye karşılık verdi. Bu yılki ’İnek Duası’nda hem siyasi hem de toplumsal olarak verilen esprili mesajlar, salondakileri kahkahaya boğdu. 20 sayfadan oluşan duada ÖSYM’deki şifre skandalı da ele alındı.

’İnek Duası’nda temsili imam, YGS’de şifre kullanılmasına göndermede bulunarak, "Öğrenci işlerimizden daha beter olan ÖSYM’deki şifreli sınavlardan nasip eyle. Öğrencilere ÖSYM’deki şifreyi çözen dekoder nasip eyle ya Rabbim" demesine salondakiler de ’Amin’ diye karşılık verdi.

Ankara Üniversitesi SBF Dekanı Prof. Dr. Celal Göle, törende yaptığı konuşmada, "Sevgili ineklerim, pak, temiz ağızlarınız süt kokan bir buzağıyken verimli bir inek olabilmeniz için elimizden geleni yaptık. Geliştiniz, iyi bir inek oldunuz. Önümüzdeki yıl bize teslim edilecek buzağılar nasıl, diye merak ediyorum. Genetiği değiştirilmiş buzağılarla karşılaşabiliriz. Biz onları da burada eğitiriz, hayatın mod-medyandan ibaret olmadığını öğretiriz" dedi. Bu arada, salonda Deniz Gezmiş anısına açılan ’Deniz olunmalı’ yazılı pankart büyük alkış topladı.

İNEK YÜRÜYÜŞÜ

Konuşmaların ve ‘İnek Duası’nın ardından öğrenciler fakülte bahçesinde toplandı, ardından bayramın sembolü ’İnek Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Cebeci Kampüsü’nden Kurtuluş Kavşağı’na kadar inekle yürüyen öğrencilerden İşletme Bölümü’nde okuyanlar ’Bakkal’, Maliye Bölümü’nde okuyanlar ’Tahsildar’, Çalışma Ekonomisi Bölümü öğrencileri de ’Ameleler’ yazılı dövizler taşıyıp, kostümlerini giydi.

RADİKAL

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.