18 Haziran 2017 Pazar 18:40
Sokak Akademisi'nde son ders

Sokak Akademisi'nde dönemin son dersi “Post–Hakikat” konusunu anlatan ihraç edilen akademisyen Can Irmak Özinanır, “Ayaklar baş olduğunda kıyametin kopmayacağını anlatan bir hakikati inşa edeceğiz” dedi.

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen akademisyenlerin okulun dört duvar ile sınırlı olmadığına dikkat çekmek için her hafta farklı bir mekanda ders veren Sokak Akademisi, bu hafta dönemin son dersi Ankara Portakal Çiçeği Parkı’nda görüldü.

Bu hafta “Post-Hakikat” konulu dersi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden (DTCF) ihraç edilen akademisyen Süreyya Karacabey ve Can Irmak Özinanır anlattı.

KHK ile ihraç edilen akademisyenlerin "terörist" olarak gösterildiğine dikkat çeken Özinanır, “OHAL’in demokrasi getireceği, 657’nin emekçilere güvence getirdiği bir hakikat algısı oluşturuldu” dedi. Yeni bir hakikatin sıradan insanların mücadelesinden ortaya çıkması gerektiğini ifade eden Özinanır, “Ayaklar baş olduğunda kıyametin olmadığını anlatan bir hakikati inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kısa bir müzik dinletisiyle ara verilen ders forumla son buldu.

Son Güncelleme: 19.06.2017 15:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.