Müjgan Yağmur
Müjgan Yağmur
12 Şubat 2017 Pazar 17:18
Sokak Akademisi'nde ders veren akademisyen Çelenk: Hayır gitmiyoruz

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile meslekten ihraç edilen, açığa alınan ya da hakkında soruşturma başlatılan akademisyenler ‘Sokak Akademisi’nde öğrencilerle buluşuyor.

Sokak Akademisi'nin Seğmenler Parkı Amfi Tiyatro’da yapılan 5. dersin konusu “Hikayelerle Direnmek” oldu.

Dersi Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden ihraç edilen Doç. Dr. Sevilay Çelenk verdi. Çelenk “Hikayelerle direneceksek, altını çizeceğiz diye acıların üstüne basmamamız gerekiyor. Bu soğuk havada bizi derslerden koparamadılar. Hissiyatım burada, hayır gitmiyoruz” dedi.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde (İLEF) ‘anlatı’ üzerine de dersler veren Doç. Dr. Çelenk, 6 Ocak’ta yayınlanan 679 sayılı KHK ile Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilmişti.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile 112 üniversiteden toplam 4811 akademisyen ihraç edildi.

Müjgan Yağmur Kimdir?
1983’te Malatya'da doğdu. Liseyi Malatya'da okudu. 2004'te Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı ve 2009'da mezun oldu. 2010'da Mersin yerel basınında muhabir olarak çalıştı. 2014'ten beri Demokrat Haber, bir gazete ve farklı bir haber sitesinde internet editörü olarak çalıştı. Halen Demokrat Haber editörlerinden.
Son Güncelleme: 13.02.2017 13:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.