Silopi'de öğrenciler YGS başvurusu yapamadı

Silopi'de sokağa çıkma yasağı nedeniyle çok sayıda öğrenci, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuramadı

Silopi'de öğrenciler YGS başvurusu yapamadı
14 Aralık 2015'te ilan edilen ve 19 Ocak 2016 günü şartlı olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağı sonrasında YGS’ye başvuru yapmak için Silopi Atatürk Anadolu Lisesi’ne gelen öğrenciler, başvuru süresinin sona ermesinden dolayı başvuru yapamadı.

Yetkililerden sürenin uzatılmasını talep eden öğrenciler, yasaklar nedeniyle başvuru yapamadıklarını ve bu yüzden mağdur olduklarını söyledi.

ÖĞRENCİLER SÜRENİN UZATILMASINI İSTİYOR

Başvuru yapmak için okula gelen öğrencilerden Sedat Sak, başvuru süresinin uzaltılmasını talep ederek, "Sokağa çıkma yasağı nedeniyle evden çıkamıyorduk. Yasağın kalkmasının ardından, yıkılan, hasar gören evlerimize daldık. Bugün okula geldik, YGS kaydının bittiğini öğrendik. Bunun uzatılması lazım. Mağdur olduk. Bunca yıllarımız boşuna mı gidecek? Yetkililere sesleniyorum; kayıt süresini uzatsınlar" dedi.

Öğrencilerden Murat Olçum ise, sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olduklarını ifade ederek, "Sokağa çıkma yasağı olduğu için çalışamıyorduk. Emeğimizin boşa gitmemesi için YGS başvuru süresinin uzatılmasını istiyoruz. Daha fazla mağdur olmamamız için kayıt süresini lütfen uzatsınlar" diye konuştu.

Babası ile birlikte kayıt işlemi için okula gelen Yıldız Acer de, başvuru süresinin uzatılmasını isteyerek, "Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu sürenin uzatılmasını istiyoruz. Bu durumda ben ve benim gibi çok sayıdaki öğrenci sınava giremeyecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 19:25
YORUM EKLE