28 Mart 2013 Perşembe 16:35
'Rektör Karaca, asistana dokunma!'

İTÜ’de işten atılan arkadaşlarının görevlerine iadesini isteyen araştırma görevlileri, Rektörlük binasını işgal etti.İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) kampüsünde toplanan araştırma görevlileri, işten atılan asistan arkadaşlarının görevlerine iade edilmesi için gösteri yaptı.

Öğle saatlerinde kampüste bir araya gelen aralarında öğretim üyeleri, asistanlar ve öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 1000 kişi, Rektörlük binasına doğru yürüyüşe geçti.

Gruptakiler sık sık “Rektör Karaca, asistana dokunma”, “İTÜ burada, rektör nerede”, "Ferman YÖK'ün, üniverisiteler bizimdir" şeklinde sloganlar attı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karaca’yla görüşmek isteyen grup, daha sonra içeriye girmeye çalıştı.

Güvenlik görevlilerinin engelleme çabalarına rağmen içeriye girmeyi başaran grup, burada açıklamalar yaptı.


Araştırma görevlileri, YÖK’ün asistanların işe iade edilmesine yönelik kararının derhal uygulanmasını talep etti. Asistanlar, rektörün istifa etmesi gerektiğini dile getirdi.

Rektörlük'te "İTÜ öğrencileri, İTÜ'ye ve hocalarına sahip çıkıyor" yazan dev bir pankart açan asistanlar, şarkılar ve türküler söyleyip halay çekti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın’la görüşen asistanlar, Rektör Mehmet Karaca’yla görüşme sözü alınması üzerine yaklaşık 1.5 saat süren eylemlerine son verdi.  (NTVMSNBC)

Son Güncelleme: 29.03.2013 13:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.