Özgecan Aslan'ın arkadaşları büyük eyleme hazırlanıyor

Öğrenciler: Otobüsçüler Kooperatifi'ne defalarca şikayet ettik, Rektörlük'ten servis talebinde bulunduk ama...

Özgecan Aslan'ın arkadaşları büyük eyleme hazırlanıyor

Tarsus'ta tecavüze direndiği için vahşice katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın arkadaşları büyük bir eyleme hazırlanıyor.

Aslan'ın okuduğu Çağ Üniversitesi'nde öğrenciler, 18 Şubat Çarşamba günü sabah saat 09.00'da Yaşar Bayboğan Kampüsü'nde buluşma ve D-400 Adana-Mersin otoyolunu trafiğe kapatma kararı aldı. Öğrenciler, Özgecan Aslan'ın yaşam hakkı ve güvenli ulaşım hakkı için D-400'de hayatı durduracaklarını belirttiler. Eyleme Mersin ve Adana'daki diğer üniversitelerden de öğrencilerin katılımı bekleniyor.

"DEFALARCA ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERMİŞTİK AMA..."

Konuyla ilgili İleri Haber'e bilgi veren Çağ Üniversitesi öğrencileri, katliamın yaşandığı minibüsün bağlı olduğu Tarsus Otobüsçüler Kooperatifi'ne defalarca şikayet dilekçesi verdiklerini, minibüs şoförlerinin kötü davranışları, insan hayatını tehlikeye atar şekilde araç kullanımı ve kayıt dışı bilet kesimi konusunda önlem alınmasını talep ettiklerini ancak herhangi bir geri dönüş alamadıklarını belirtti.

REKTÖRLÜK MİNİBÜSLERE MECBUR BIRAKTI

Üniversite servislerinin sadece sabah ve akşam iki sefer yaptığını, bu saatler dışında bu minibüslere binmek zorunda kaldıklarını aktaran öğrenciler, Rektörlük'e defalarca iletmelerine ve imza kampanyaları yapmalarına rağmen kendilerini minübüslerden kurtaracak bir önlem alınmadığını ve servis sayısının artırılmadığını dile getirdiler.

18 Şubat Çarşamba günü yapılacak eylemde hem Özgecan'ı anacaklarını hem de yaşananların tekrarlanmaması için talepleri karşılanana kadar D-400 karayolu trafiğe açmayacaklarını belirten öğrenciler, Rektörlük'ten servis sayısını artırmasını, Tarsus Otobüsçüler Kooperatifi'nden de şoferlerin denetlenmesini talep ettiklerini söyledi.

Kaynak: İleri Haber

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 11:38
YORUM EKLE