16 Kasım 2017 Perşembe 12:27
Öğretmen, 'İrem' ismini günah diye sınıfta yasakladı!

İstanbul Beykent Adem Çelik İlköğretim Okulu'nda skandal bir olay yaşandı. Bir öğretmenin, "İrem" adını 'günah diye' yasakladığı iddia edildi.

İstanbul Beykent Adem Çelik İlköğretim Okulu'nda yaşandığı iddia edilen olay, Ekşi Sözlük üzerinden bir öğrenci velisi tarafından duyuruldu.

Sol'un haberine göre; iddialar şöyle:

"istanbul beykent adem çelik ilköğretim okulunda 4. sınıf öğretmeni bu sene yeni geldi okula. ilk günler oğlum "anne lütfen gelirken dövmelerini kapa gözükmesin" gibi şeyler diyordu. allah allah diyordum, herhalde öğretmen kapalı diye çocuk çekindi diye düşündüm, pek önemsemedim. fakat günler geçtikçe oğlum okula gitmek istemedi, ders notları inanılmaz düştü ve psikolojik olarak rahatsızlandı. Bugün olayları tam olarak öğrendim. sıkıntı sadece benim oğlumda değilmiş. şöyle bir gözünüzün önüne getirin; bir öğretmen çocuklara eğitim vermek yerine dinle korku vermeyi tercih ediyor. örnek vereyim; 

"evinizde kedi köpek varsa o eve melek girmez, namaz kabul olmaz."
"bebeklerin ismini babaanne koyar, başkası koyarsa günaha girer."
"hasta olup okula gelmezseniz beyniniz küçülür, dersleri anlamazsınız"

Bunun gibi cümleleri gün içinde sürekli tekrarlayan bir öğretmen. bunlar bile korkunçken bugün duyduğum şey kafamdan kızgın sular dökülmesine sebep oldu. 

Direk bir velinin sınıf grubuna attığı mesajı yazıyorum;

"ya arkadaşlar siz şimdiye kadar hiç irem isminin günah olduğunu duydunuz mu? ben yeni duyuyorum. öğretmen kızımın isminin söylenmesini yasaklamış, sahte cennet demekmiş. böyle rezaleti ilk defa yaşıyorum, kızım ağlıyor. her şeyin günah olduğunu söyleyen bir eğitimci ne verecek bu çocuklara çok merak ediyorum."

Bunu okumamla dünya başıma yıkıldı. bu çocuk sır bu yüzden nasıl ötekileştirilmeye, değersizleştirilmeye çalışılabilir? ve eşitlik sağlaması gereken bir eğitimci tarafından? Çok ironik değil mi? 2017 yılında bir ismin günah olduğunu söyletip yasaklatıyor ve bunlar gibi yüzlercesi bizim çocuklarımızı korkuyla, baskıyla okutarak, beyin yıkayarak bambaşka hallere getiriyorlar.

Bu durumu gerek medyaya, gerek milli eğitim bakanlığına ve savcılığa kadar taşıyacağım. Yeni eğitim sistemimiz tüm öğrencilere hayırlı olsun."

Son Güncelleme: 16.11.2017 19:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.