'Mescitçi müdür' öğrencinin kafasıyla tahta sildi!

Okula açtığı mescitle gündeme gelen okul müdürü ''Yok artık!' dedirtti

'Mescitçi müdür' öğrencinin kafasıyla tahta sildi!

Mamak'ta bulunan Ali Şir Nevai Ortaokulu'nda “yok artık” dedirtecek bir olay yaşandı. Skandal, öğrenciler tarafından gizlice çekilen bir video ile ortaya çıktı. Görüntüler Hayat Televizyonu'nda yayınlandı.

Evrensel'de yer alan Birkan Bulut imzalı habere göre; okul müdürü Süleyman Yiğit, derste tahtaya kaldırdığı bir öğrencisini azarlamaya başladı. “Ben sana burayı sil demedim mi? Niye silmedin?” diyerek öğrencisinin kulağını çeken Yiğit, sonra da tüm sınıfın gözü önünde öğrencinin kafasını itip kakarak tahtadaki yazıları sildi.

AYNI MÜDÜR OKULA AÇTIĞI MESCİTLE GÜNDEMDEYDİ

Müdür Yiğit, bundan bir ay önce de okula açtığı mescitlerle gündeme gelmişti. Keçiören'de İmam Hatip Liseli Baş Müdür Yardımcılığı yapan Yiğit yapılan son müdür atamalarıyla Ali Şir Nevai Ortaokulu'na görevlendirildi. Yiğit'in ilk icraatı ise iki sokak ötesinde cami bulunan okula iki mescit birden yaptırmak oldu. Laboratuvar, spor salonu bulunmayan, kütüphanesi kapalı tutulan okula iki mescit birden açılmasına eğitimciler, veliler tepki göstermişlerdi. Yiğit'in dikkat çeken icraatlarından biri de spor ve bilgi yarışmalarında ödül alan çocuklara Diyanet Vakfı tarafından basılan Peygamber'in Hayatı kitaplarını hediye etmesiydi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 23:43
YORUM EKLE