KYK şube müdüründen öğrencilere: Geliriniz ortada bana ahkam kesmeyin

Antalya KYK Şube Müdürü Süleyman Dinç, öğrencilere, “Bu yurda girerken, gelir durumunuza göre geldiniz. Bana ahkam kesmeyin” dedi

KYK şube müdüründen öğrencilere: Geliriniz ortada bana ahkam kesmeyin

Antalya’da Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Elmalılı Hamdi Yazır Erkek Öğrenci Yurdu’ndaki öğrenciler, nakledildikleri Muratpaşa Yurdu’nda, inşaat halindeki odalarla karılaştı.

İnşaat halindeki odalarda kalmak istemeyen öğrenciler durumu yurt önünde toplanarak protesto etti.

Öğrenciler protestosu önüne yurt önüne gelen Antalya KYK Şube Müdürü Süleyman Dinç, önce öğrencilerin eylemini “devletinize zarar verecek söz ve eylemlerde bulunmayın” diyerek protestoyu engellemeye çalıştı.

Dinç ardından öğrencilerin ekonomik durumu üzerine söylediği sözlerle öğrencilerin koşullara mahkum olduğunu söyledi.

Dinç, “Beni zora sokucu, beni tahrik edici şeyler yapmayın. Bu yurda girerken, gelir durumunuza göre geldiniz. Burada bana ahkam kesmeyin. Klima, odam şudur budur demeyin. Herkesin gelir durumu minimizeydi. Öyle geldi. Üçte birinize yakını da burslusunuz. Bunun dönüşü yok. Toplanmayın. Kendinize, devletinize zarar verecek söz ve eylemlerde bulunmayın. Şahsi tavsiyem budur. İşletici firma su testi yaptığı için odalar sadece su oldu. Siz buradaki çamurla gittiniz, orası da çamur oldu. Başka hiçbir şey yok” dedi.

Kaynak: Gazete Karınca

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 09:32
YORUM EKLE