Kaymakam konuştu: Devletin elini uzattım, 'namahrem' dedi

Eli havada kalan Kaymakam Arat ilk kez konuştu...

Kaymakam konuştu: Devletin elini uzattım, 'namahrem' dedi

İstanbul Büyükçekmece’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında, Kaymakam Mustafa Hulusi Arat’a 'namahrem' olduğu gerekçesiyle elini uzatmayan imam-hatip öğrencisinin davranışı eleştirilere neden olurken, eli havada kalan Kaymakam Arat duygularını Milliyet gazetesinden Mert İnan'a anlattı.

Bazı çevrelerin sosyal medya üzerinden kendisine yönelik eleştirileri nedeniyle oldukça üzgün olduğunu belirten Arat, “Ben, her evladımıza, her vatandaşımıza elimi uzatırım. Uzanan el aslında benim değil devletin elidir. 30 yıllık meslek hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. 13-14 yaşındaki kızımız kompozisyon yarışmasında ödül almış. Tebrik etmek için elimi uzattım. Öğrencimiz elini geri çekerek ‘namahrem’ dedi. Şaşırdım ama üstelemedim. Kızımıza ters bir cevap verip rencide etmek istemedim. Evladımdan bile küçük olan yavrumuza devletin elini uzattım. Benim görevim devletin elini her vatandaşımıza uzatmaktır. Kız çocuklarını kadın gibi görmemiz söz konusu olabilir mi? Böyle bir yaklaşım insanın aklından vicdanından geçebilir mi? Evladımızın hem ailesi, hem de öğretmenleriyle bir araya gelmek istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne olmuş yani?
ne olmuş yani? - 3 yıl Önce

...kız isteres elini verir,istemezse elini vermez..bu da demokratik bir hak..biz devletin eline kurşun sıkanları da biliriz