Faaliyetleri durdurulan Haliç Üniversitesi'nin sahibi: 'YÖK artık yıkılmalı'

Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu, “YÖK denen kurumun artık yıkılma ve kaldırılma zamanı gelmiştir” dedi

Faaliyetleri durdurulan Haliç Üniversitesi'nin sahibi: 'YÖK artık yıkılmalı'
Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Yeni Yüzyıl Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mansur Topçuoğlu, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), “kötü yönetim nedeniyle çeşitli risk faktörleri taşıdığı” gerekçesiyle Haliç Üniversitesi’nin geçici tedbir olarak faaliyet izninin durdurulmasına ve yönetimin “garantör üniversite” konumundaki İstanbul Üniversitesi’ne geçici olarak devredilmesine tepki gösterdi.

Kararın "hukuksuz" olduğunu savunan Topçuoğlu, "Karar YÖK içindeki bir çete tarafından alındı" dedi.

'YÖK’ÜN YIKILMA ZAMANI GELMİŞTİR'

Kendisinin bir avukat olduğunu belirten Topçuoğlu, "yapılanların adaletsiz ve hukuksuz olduğunu" savundu. “Madem bizimle ilgili iddialar var, neden savcılığa ya da bir mahkemeye başvurulmuyor. Bu hukuksuzluğu asla kabul etmeyeceğiz” diyen Topçuoğlu, “Allah’ın izniyle bunları aşacağız. Yapılan zulme boyun eğmeyeceğiz. Müsterih olun. Eğitim öğretim faaliyeti hiçbir zaman sekteye uğramayacak. Gaspçı rektör ve yandaşlarını en geç pazartesiye kadar mahkeme kararıyla göndereceğim. YÖK denen kurumun artık yıkılma ve kaldırılma zamanı gelmiştir ve bunu bizim yapmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Yeni Yüzyıl'da İsmet Tarık Demirci imzasıyla yayımlanan habere buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 18:29
YORUM EKLE