26 Mart 2013 Salı 18:09
Tarık Ali İstanbul'a geliyor

Yazar, tarihçi ve film yapımcısı Tarık Ali, SALT Galata’da sürmekte olan 1+8 sergisi kapsamında, “Türkiye, NATO, İç ve Dış İlişkiler” başlıklı bir konuşma yapacak.

Ali, 5 Nisan Cuma akşamı saat 19.00’da SALT Galata’da gerçekleştireceği konuşmasında şu konuları tartışacak: “NATO’nun doğu kanadı olarak Türkiye’nin, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ABD’nin bölgedeki stratejisinde kritik bir rolü oldu. Peki, askeri rejimin sona erdiği dönemden beri Türkiye’de neler değişti? Türkiye gerçek anlamda bağımsız bir ülke mi? Yurt içi ve dışında Kürt meselesi ve komşularıyla uğraşırken kimin çıkarları gözetiliyor? Avrupa Birliği’ne kabul edilecek mi?”

TARIK ALİ KİMDİR?

1943 doğumlu Tarık Ali Londra’da yaşıyor. 60’lı ve 70’li yıllarda Avrupa solunun önde gelen isimlerindendi. Aralarında, Pakistan Ayakta Kalabilir mi? (1983) ve Komünizm Düşüncesi’nin (2009) bulunduğu dünya tarihi ve politika konulu iki düzineden fazla kitap yazdı.

Ayrıca, pek çok dile çevrilmiş yedi romanı, tiyatro ve film senaryoları var. New Left Review yayınının editöryal kurulunda yer alan Ali’nin The Guardian, CounterPunch ve London Review of Books’ta düzenli olarak yazıları yayımlanıyor.

Konuşma dili İngilizce olup Türkçe’ye simultane çeviri yapılacaktır. (Medya Tava)

Son Güncelleme: 26.03.2013 18:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.