PYD Fransa Temsilcisi ile Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Viyana’da görüştü

PYD Fransa Temsilcisi Xalid Îsa ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir araya geldi

PYD Fransa Temsilcisi ile Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Viyana’da görüştü
Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın isteği üzerine PYD'nin Fransa Temsilcisi Xalid Îsa ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün bir araya geldi. 

DİHA’nın Xalid Îsa'nın verdiği bilgilerden aktardığı habere göre; Kürtlerin Suriye'nin geleceğine ilişkin geliştirdiği çözüm projesi ve Kürtlerin temsilcilerinin de Cenevre görüşmelerinde yer alması konuları üzerinde duruldu.

Xalid Îsa, Suriye krizinin siyasi ve barışçıl temellerde sonuçlandırılması için PYD'nin de Cenevre görüşmelerine katılmasının gerektiğini söyledi. PYD ve dayanışma içinde bulunduğu parti ve kurumlarla birlikte demokratik bir sistemi inşa etmek için siyasi bir projeye sahip olduklarını belirtti.

Görüşmelerde IŞİD’in Cerablus ve Ezaz kanallarının özellikle de Türkiye üzerinden bu hattın kesilmesi gerektiği de konuşuldu.

Xalit Îsa verdiği bilgilere göre, Sergey Lavrov, PYD'nin Cenevre görüşmelerinde yer almasının oldukça önemli olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 16:35
YORUM EKLE