11 Kasım 2013 Pazartesi 11:50
'Polis devleti' protestosu: Testislerini yere çiviledi

Geçmişte rock grubu Pussy Riot'un üyelerinin hapishaneye atılmasını protesto etmek için iki dudağını iğne ve iplikle diken Piotr Pawlenski, bu kez daha da ilginç bir eylem gerçekleştirdi

Rusya'nın "polis devleti"ne dönüşmesini protesto eden performans sanatçısı Piotr Pawlenski, Moskova'da Kızıl Meydan'da ilginç bir eyleme imza attı. Pawlenski, Lenin'in anıtının bulunduğu yerde, testislerini yere çiviledi.

Alman Bild gazetesinde yer alan habere göre, Rus performans sanatçısı Piotr Pawlenski dün Kızıl Meydan'da Putin'in ülkeyi "polis devleti"ne dönüştürdüğüne dikkat çekmek için çılgın bir eylem yaptı.

DAHA ÖNCE DE İKİ DUDAĞINI İĞNE VE İPLİKLE DİKMİŞTİ

Geçmişte rock grubu Pussy Riot'un üyelerinin hapishaneye atılmasını protesto etmek için iki dudağını iğne ve iplikle diken Pawlenski, dün de Kızıl Meydan'da Lenin anıtına yakın bir yerde, testislerini çiviyle yere çaktı. Kızıl Meydan'da yürüyüşe çıkanların gözleri önünde testislerini yere çivileyen Pawlenski'nin imdadına ise polis yetişti. Rus polisi, performans sanatçısı Pawlenski'yi bu zor durumdan kurtardıktan sonra hastaneye kaldırdı.

Pawlenski, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ülkeyi "polis devleti"ne dönüştürdüğünü ve hala da bu yönde atımlar attığını ancak Rus halkının buna sessiz kaldığı görüşünü savunuyor.

Son Güncelleme: 11.11.2013 11:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.