IŞİD yüzlerce kişiyi kamyon kasalarına koyup infaz etti!

Katledilenlerin Irak askeri olduğu iddia ediliyor; öldürülenlerin arasında ‘Mesut Özil’ formalı bir genç de var...

IŞİD yüzlerce kişiyi kamyon kasalarına koyup infaz etti!

IŞİD militanlarının Irak askeri olduğu iddia edilen yüzlerce kişiyi infaz ettiklerine dair yeni bir görüntü yayınlandı. Kamyon kasalarına doldurulup kafalarına ateş edilerek katledilenlerin arasında ‘Mesut Özil’ formalı bir genç de yer aldı.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Irak askeri olduğunu iddia ettiği yüzlerce kişiyi kamyon kasalarına bindirerek infaz ettiğine ilişkin görüntüler bir video paylaşım sitesinde yayınlandı. Görüntülerde Türkiye asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in Arsenal formasını giyen bir gencin de başından vurularak infaz edildiği görülüyor.

Musul’u ele geçirdikten sonra Irak’ın merkezi hükümetine bağlı askerleri esir alarak infaz eden Irak Şam İslam Devleti militanları, ülkenin birçok yerinde yakaladıkları askerleri öldürmeye devam ediyor. IŞİD militanlarınca dün saat 23.00 sıralarında video paylaşım sitelerine yeni bir görüntü yüklendi. 4 dakika, 38 saniyelik Irak’ta çekildiği belirlenen görüntüler, kamyon ve kamyonet kasalarına bindirilmiş Irak askerlerinin boş bir alana götürülmesi ile başlıyor. ’Maliki askerlerine katliam’ başlığıyla yayınlanan videonun açıklama kısmında “Sivil giysili olarak kaçan Maliki askerleri tutuklandı” ifadesi yer aldı.

Görüntülerde, IŞİD militanlarının eşlik ettiği kamyon ve kamyonetlerin kasasında korkulu gözlerle çevreye bakan sivil giyimli kişiler bulunuyor. Görüntünün devamında kamyon kasasındaki kişilerin bir araziye elleri kelepçeli olarak yüz üstü atıldığı yer alırken, bir IŞİD militanının tekbir getirdiği duyuluyor. Görüntülerde askeri üniformanın üstüne sivil pantolon giymiş bir askerin görüntüsü de özellikle gösteriliyor.

“DEVLET-ÜL İSLAM” DİYE BAĞIRTARAK ÖLDÜRDÜLER

Görüntülerin devamında bir kısmı kamyon kasasında bir kısmı ise yerde elleri kelepçeli esirlerin IŞİD militanlarına yalvarmaları yer alıyor. Görüntülerde ağlayan bir kişinin ise Maliki’ye küfür ettiği ve ’Devlet-ül İslam’ diye bağırdığı dikkat çekiyor. Görüntülerde, daha sonra kalabalık olan grup boş bir araziye koşarak götürülüyor. Araziye götürülerek yüzüstü yatırılan esirler daha sonra otomatik tüfeklerle kafalarına ateş edilerek infaz ediliyor. Görüntülerde bir IŞİD militanının daha sonra ateş edilen esirlerin yanına gidip tek tek kafalarına ateş edildiği görülüyor.

YÜZLERCE KİŞİYİ İNFAZ ETTİLER

Görüntülerde, IŞİD militanlarının yüzlerce kişiyi kafalarına ateş ederek infaz ettiği görülüyor.Video kaydında sıraya sokulmuş esirlerin yürüyerek bir yere götürüldüğü ve IŞİD militanlarının da yürüyen esirlere dayak attığı da dikkat çekiyor. Görüntülerin sonunda bir suyun kenarında olan IŞİD militanları getirilen esirlerin kafasına tek tek ateş ederek infaz edip suya attığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 21:49
YORUM EKLE