IŞİD lideri Bağdadi Musul'a kaçtı iddiası

Kürdistan Demokrat Partisi, IŞİD Lideri Bağdadi'nin Musul'a kaçtığını duyurdu...

IŞİD lideri Bağdadi Musul'a kaçtı iddiası

Federe Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'nin önderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), adını bir süre önce İslam Devleti (İD) olarak değiştiren IŞİD lideri Bağdadi'ye ilişkin bir iddiada bulundu.

KDP'nin internet sitesinde açıklanan ve IraqiNews.com'da yayınlanan haberde, Bağdadi'nin Suriye'deki Rakka şehrinde devam etmekte olan çatışmalardan kaçmak için Irak'ın en büyük şehirlerinden biri olan Musul'a geldiğini bildirdi.

'KORKUP KAÇTI' DENİLDİ

Haber, IŞİD’e yönelik  Suriye'deki saldırılardan sonra Bağdadi'nin Suriye ile Irak arasında bir yere gitmesi için zorlandığını ve birkaç hafta öncesindeki hava saldırılarında Bağdadi'nin Anbar'a yapacağı yolculuk sırasında hedef olduğunu da yazdı.

Açıklamada "Bu Sabah, IŞİD'in silahlı teroristleri Musul sokaklarında gözdağı vermeye başladı." diye de eklendi. (haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

...o kafirin piçi musuldan çıkmadan imha edilmesi lazım onun arkasında babası olan elkaide piçi talabani gelsin sıkıyorsa

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

...eyyy kafir israil senin ne tuaklar ve gerçek din mensuplarına karşı açtığın topyekun savaşını verdiğini çok iyi bliyoruz ve evel allah allahın izniyle yenileceksin ve siz israil organizatörü olan anonymousun bütün tezgahlarını bozacağız ve siz israilleri oynadığınız oyunların içinde bozguna uğratacağız ez kürdüm allahu masalli ala seyyidina muhammed ya allah bismillah siz kafirlerin taşeronlarınız olan radikal dinci çetelerin şedadı olan muhammed sav min evletları olarak sonunuzu getireceğiz