13 Ekim 2016 Perşembe 10:27
Iraklı Şii Lider Sadr: Kovulmadan önce şerefinizle topraklarımızdan çıkın

Irak topraklarındaki Türkiye'ye bağlı askerlerin varlığına yönelik rahatsızlık ve tepkiler artarak devam ediyor. Iraklı Şii Lider Mukteda es Sadr, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Musul açıklamalarına tepki gösterdi.

Evrensel'in Al Masdar'dan aktardığı habere göre; Sadr, Erdoğan'dan güçlerini "kovulmadan önce şerefiyle çıkarmasını" istedi.

Saraya es Selam (Mehdi Ordusu) Lideri Sadr, "Erdoğan'a Irak'taki Müslümanları koruyacağına, öncelikle kendi ülkesindeki Müslümanlara adaletli davranmasını nasihat ediyorum. Musul'daki Müslümanları gerekirse hükumetle koordinasyon kurarak biz koruruz" dedi.

'KOVULMADAN ÖNCE ŞEREFİNİZLE TOPRAKLARIMIZDAN ÇIKIN'

Sadr, "Güçlerinizin topraklarımızda bulunması askeri açıdan sakıncalı ve tatsız bir durumdur. Bu sebeple kovulmadan önce şerefinizle topraklarımızdan çıkın. Tüm Iraklılar sizi reddetme konusunda anlaştı. Irak'a girmeniz konusunda uluslararası anlaşmalar olsa bile bu bizi ilgilendirmez. Sana ülkeni demokrasi ve özgürlük standartlarına getirmeni nasihat ediyorum. Daha sonra ne istersen söyleyebilirsin."

Son Güncelleme: 13.10.2016 20:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.