Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Newroz mesajı: Kürt halkının yanındayız

Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Ermenistan’daki Kürt toplumunun temsilcileri nezdinde yayımladığı Newroz mesajında Kürt halkına dayanışmasını ifade etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı’ndan Newroz mesajı: Kürt halkının yanındayız

Hrant Kasparyan / Demokrat Haber

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Newroz Bayramı ve ülkesinde yapılan Newroz kutlamaları vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak Kürt halkının Newroz Bayramı’nı kutladı.

Ermenistan’daki Kürt toplumunun temsilcileri nezdinde yayımladığı Newroz mesajında Kürt halkına dayanışmasını ifade eden Cumhurbaşkanı Sarkisyan, “Ermenistan yönetimi ve tüm Ermenistan halkının, hem sevinçte hem de badire anında yanınızda olduğuna emin olabilirsiniz” dedi.

Ermenistan’ın başkenti Yerevan merkezli Armenpress Ajansı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Sarkisyan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ermenistan’daki Kürt toplumunun saygıdeğer temsilcileri,

Newroz vesilesiyle sizleri samimiyetle tebrik ediyorum.

Yaşam ve doğanın uyanışını simgeleyen bu bahar bayramının, Ermenistanlı tüm Kürt kardeşlerimiz için hayallerinin gerçekleşmesi yolunda yeni başarılar ve kazanımlar elde edilmesi doğrultusunda yeni bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.

Ermenistan yönetiminin ve tüm Ermenistan halkının, hem sevinçte hem de badire anında yanınızda olduğuna emin olabilirsiniz.

Sağlık, mutluluk ve en iyi dileklerimle,

Newroz kutlu olsun.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE