04 Ağustos 2013 Pazar 10:38
El Kaide'den Müslüman Kardeşler'e çağrı

El Kaide lideri Mısırlı Ayman El Zehaviri, yayınladığı 15 dakikalık video kaydında Mısır'daki Müslüman Kardeşler'e çağrıda bulundu.

Mısır'da demokratik yolla İslamcı bir hükümetin kurulamayacağının görüldüğünü iddia eden El Kaide lideri Ayman El Zevahiri, "Müslüman Kardeşler demokrasiyi desteklemeyi bırakıp şeriatı savunmalı" dedi.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ABD'nin komplosu sonucu devrildiğini savunan Zevahiri, "Haçlılar, laikler ve Amerikancı ordu bir araya gelerek, Körfez parası ve Amerikan komplosuyla Muhammed Mursi iktidarını devirdi" şeklinde konuştu.

MEYDANI BIRAKMIYORLAR

Mısır güvenlik birimlerinin "güvenli çıkış" sözüne rağmen Mursi destekçileri Adeviye meydanını boşaltmıyor. Geçiş hükümetinin, meydanlarda gösteri yapanları siyasi sürece daveti de Mursi taraftarları arasında rağbet görmedi.

SİSSİ'YE RET

Muhammed Mursi'yi destekleyen siyasi kanat, "Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sissi'nin içinde olduğu hiçbir siyasi anlaşmaya girmeyecekleri" açıklamasında bulundu.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasından bu yana 300'den fazla kişi hayatını kaybetti. Görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ise gizli bir askeri üste gözaltında tutuluyor.

Son Güncelleme: 05.08.2013 09:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.