Bu sözler İsrailli Bakana ait: Askerler o çocuğu öldürmeliydi

İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, dünyanın tepki gösterdiği olay hakkında şaşırtan bir paylaşımda bulundu

Bu sözler İsrailli Bakana ait: Askerler o çocuğu öldürmeliydi

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Filistinli bir kız çocuğunun İsrail askerinden kardeşini kurtarmaya çalıştığı görüntüye, İsrailli bakandan skandal bir yorum geldi. İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, "Askerler o çocuğu öldürmeliydi" ifadelerini kullandı.

Filistin Batı Şeria'da, Nebi Salih bölgesinde Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını bir grup protesto etti. İsrail askeri, gruptan Muhammed Tamimi'yi taşın arasına sıkıştırdı. Bir kolu alçıda olan çocuğun, önce kafasını taşa dayadı, sonra diğer kolunu kıvırdı, sürükledi ve onu gözaltına almaya çalıştı.

Radikal’de yer alan habere göre, İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, dünyanın tepki gösterdiği olay hakkında şaşırtan bir paylaşımda bulundu. Görüntüleri izleyen İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (IDF) eski sözcüsü olan Kültür Bakanı Regev, Facebook adresinden yaptığı açıklamada aileye ateş açılması gerektiğini savundu.Regev, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Bu sabah bir İsrail askerine yapılan saldırının görüntülerini izleyince şaşkına döndüm. Askerlerimizin göreve eli kolu bağlı şekilde gönderilmesi akıl almaz bir şey, bir rezalet! İsrail vatandaşlarına ve askerlerine zarar vermeye çalışan kim varsa bilmelidir ki, vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır. Saldırıya uğrayan bir askerin anında karşılık verebileceği bir yasa çıkarılmalıdır. Savunma Bakanı'na bu aşağılanmaya bir son vermesi ve ateş açma konusundaki usülleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum!"

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 20:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞÜKRÜ,CENGİZ,
ŞÜKRÜ,CENGİZ, - 3 yıl Önce

işte,seni,annelik,duygun,körelmiş,