Boğalar cezaevinden firar etti

Cezaevindeki 24 boğanın sabaha karşı saat üç sıralarında grup halinde kaçtıkları ortaya çıktı.

Boğalar cezaevinden firar etti

İsveç'in Umea kentinde bulunan bir yarı açık cezaevinden, mahkumların rehabilitasyonu için kullanılan 24 boğa firar etti.

Umea kentindeki Sörbyn Hapishanesi'nde ilginç bir firar olayı gerçekleşti. Yarı açık cezaevi olarak hizmet gören Sörby Hapishanesi'nde bakılan 24 boğanın sabaha karşı saat üç sıralarında grup halinde kaçtıkları ortaya çıktı.

Umea polis yetkilileri mahkumların rehabilitasyon programlarında kullanılan firari boğaları görenlerin polis ihbar hattına bildirmelerini istedi. ,

Umea kenti nöbetçi polis şefi Mattias Sydlen insanların ihbar hattına olur olmaz bildirimde bulunmalarına karşın şu ana kadar firari boğalarla ilgili bir ihbar almadıklarını belirterek, "Böylesine büyük bir grubun buhar olup yok olması mümkün değil. Birilerinin grubu görmüş olması gerekirdi" dedi.

Boğaların firar ettiği yarı açık Sörbyn Hapishanesi'nde mahkumların tarım ve hayvancılıkla uğraştıkları belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat yılmaz
Kürşat yılmaz - 2 yıl Önce

Onlar akilsiz hayvanlar 24 tane boğa çok güzel et çıkar mahkumların biri satmıştır yada mahkumlar topluca kasaba satmıştır en azından 100 Bin TL yada 30 bin euro ederler nede olsa mahkum bunlar parasız kalınca sattılar şuanda sanırım o boğalar sosis olmuş yada kasaptan markette satılmıştır hatta işverenler yemişler dır 2. seçenekte damızlık ihtiyaç duyan bir çiftçiye satılmıştır damızlık boğa herzaman lazım olur boğa neslinin devamı için