Berlusconi: İsrail halkı, IŞİD’e karşı atom bombasını doğru buluyor

Berlusconi IŞİD’i Hitler’e benzetti…

Berlusconi: İsrail halkı, IŞİD’e karşı atom bombasını doğru buluyor

İtalya’nın eski başbakanı Silvio Berlusconi İsrail halkının büyük bölümünün yeni adı İslam Devleti olan IŞİD’e karşı atom bombası kullanılmasını doğru bulduğunu iddia etti.

İtalya’nın kuzeyinde Garda Gölü kıyısındaki Sirmione kentinde, Berlusconi’nin liderliğini yaptığı Forza İtalia (Haydi İtalya) Partisi’nin genç politikacı yetiştirmeye yönelik okul kurma projesiyle ilgili bir toplantı düzenlendi.

Hürriyet’te yer alan habere göre, toplantının açılış konuşmasını yapan Silvio Berlusconi, İsrail halkının IŞİD nedeniyle büyük bir korku yaşadığını belirtti ve IŞİD’i Hitler’e benzetti.

İsrail halkının büyük bir tedirginlik içinde olduğunu söyleyen Berlusconi, İsrail’de bulunan her ailenin en az bir bireyinin “deli Hitler” tarafından yok edildiğini belirterek, “Yahudileri o topraklardan kovup İsrail’i silmeyi hedefleyen İslami bir patlamanın korkusunu taşıyan İsrail halkının yerinde olsanız siz ne düşünürsünüz” dedi.

İSRAİL HALKI ATOM BOMBASINI DOĞRU BULUYOR”

IŞİD’ın dünya için Hitler’e benzer bir tehdit olduğunu belirten Berlusconi, sözlerini şöyle sürdürdü “Size kesinlikle söyleyebilirim ki, İsrail halkının büyük çoğunluğu, şimdi benzer bir tehlikeyle karşı karşıya olma durumunda savunma amaçlı atom bombası kullanılmasını doğru buluyor.”

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 21:14
YORUM EKLE