26 Temmuz 2012 Perşembe 23:35
 Köprü çilesi yakında bitiyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde 17 Eylül'de bitirilmesi öngörülen bakım-onarım çalışmalarının 30 Ağustos'a kadar tamamlanacağını belirtti.

Bakan Yıldırım, FSM Köprüsü Hisarüstü şantiyesinde köprü bakım ve onarımında görev alan işçilerin iftar yemeğine katıldı.

DÖRT ŞERİT CUMA GÜNÜ TRAFİĞE AÇILIYOR
İftar sonrası, FSM Köprüsü çalışmalarına ilişkin son gelişmelerden bahseden Yıldırım, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 8 şeritten 4 tanesindeki çalışmalar yarın öğlene kadar tamamlanacak ve o şerit, trafiğe verilecek" dedi.

Böylece güney kısımda bulunan şeritlerin tamamının bitmiş olacağını ifade eden Yıldırım, ardından kuzey tarafında çalışmaların başlayacağını kaydetti.

Yıldırım, köprüde iki şeritte çalışma varken 3 şeridin kapatılmasının teknik bir gerekçeye dayandığını anlattı.

"ÜLKEDEKİ AĞIR TAŞITLARIN YÜZDE 80'İ BU KÖPRÜDEN GEÇİYOR"
Yıldırım, köprüdeki çalışmaların planlanandan erken tamamlanacak olmasının kolay olmadığına dikkati çekerek "Kolay bir iş değil. İddialı bir hedef. İnşallah mahcup olmayız. Hava ve iklim şartları da bizden yana olursa sözümüzü yerine getirmiş olacağız. İstanbullular'ın yaşadığı çilenin daha fazla sürmemesi, bir an önce bitmesi için arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösteriyor" şeklinde konuştu.

Bakan Yıldırım, "24 yaşındaki köprüye bu kadar çalışmaya ne gerek var?" yönündeki eleştirileri ise şöyle cevaplandırdı:

"FSM dünyadaki herhangi bir köprü değil. Dünyanın hiçbir köprüsünde bu kadar ağır trafik yok. Ülkedeki ağır taşıtların yüzde 80'i bu köprüden geçiyor. Köprüde de taşıt trafiği çok fazla olduğu için mecburen 24 sene içinde bakım onarımını yapma durumunda kaldık" (haberler.com)
Son Güncelleme: 26.07.2012 23:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.