12 Temmuz 2015 Pazar 18:30
İstanbul 'Yeşil Yol'a karşı yürüdü, direnişi selamladı: 'Yol yeşilken geri dönün'

Karadeniz’de, sekiz ilin yaylalarını birbirine bağlayacak Yeşil Yol projesine karşı bölge halkının günlerdir devam eden direnişine destek amacıyla Taksim'de yürüyüş düzenlendi.

Fırtına İnisiyatifi öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşte, "Ormanıma suyuma yaylama dokunma", "Yürümeye razıyız", "Yol yeşilken geri dönün", "Denizi aldınız, dereyi çaldınız, yaylaya gelmeyi kolay mı sandınız" dövizleri taşındı.

Kitle, Tünel'den Galatasaray Meydanı'na geldikten sonra burada yapılan basın açıklamasında, "Yeşil Yol'a karşı sesimizi yükseltmek için toplandık. Taşlarımız, toprağımız ekolojik denge hesaba katılmadan yerle bir edilmek istenmektedir. Fırtınan'ın çocukları olarak çalışmaların derhal sonlandırılmasını istiyoruz. Bizler bu yolu yaptırmayacağız," denildi.

YAYLALARIN BULUNDUĞU BÖLGELER SİT ALANI

Basın açıklamasının ardından ise Karadeniz İsyandadır Platformu’ndan avukat Yakup Okumuşoğlu, hukuki süreçle ilgili bilgi verdi. Yaylaların bulunduğu bölgelerin SİT alanı olduğunu vurgulayan Okumuşoğlu, projenin imar planının dahi bulunmadığını söyledi.

(Fotoğraf: @karadenizisyan)

 

Son Güncelleme: 12.07.2015 18:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
deniz... 2015-07-12 18:47:28

duyun bu insanların sesini artık...