Özlem Sevgi
Özlem Sevgi
14 Haziran 2017 Çarşamba 12:28
Ermenek'e güneş enerji santrali

Karaman'ın Ermenek İlçesi'ne 217 bin metrekare alana yıllık 10 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek 10 megawattlık enerji santrali kuruldu.

Taşeli platosunda yer alan ve 1300 rakıma sahip Ermenek, yüksek dağ ve tepelerle çevrili olduğu için ekilebilir arazisi az olan bir ilçe.

Yaklaşık 30 bin nüfusa sahip ilçenin geçim kaynağı hayvancılık, meyvecilik ve linyit madenleri.

En fazla güneş ışığı alan bölgelerden biri olması nedeniyle kentin kuzeyindeki Arpakırı mevkiindeki 217 bin metrekarelik alana özel bir şirket tarafından güneş enerji santrali kuruldu.

Kuruluş aşaması iki yıl süren 10 megawatt güce sahip santralı faaliyete geçti ve yıllık 10 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek durumda. 

Özlem Sevgi Kimdir?
18 Mayıs 1982’de Dersim'de doğdu. 2009 yılında Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Okul yıllarında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Genç İletişimciler yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Gazetecilik hayatına Doğan Haber Ajansı'nda muhabirlik yaparak başladı. Ardından çeşitli haber sitelerinde internet editörlüğü yaptı. Halen Demokrat Haber editörlerinden.
Son Güncelleme: 14.06.2017 16:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.